Kazalo:

Čudoviti Magnus znova udari, ko ubežnik zadrži glavno skupino le nekaj sekund na cilju

Njegova forma je bila takšna, da se je zmaga na etapi včeraj res zdela edina možnost za Magnusa Corta na 19. etapi dirke Vuelta a Espana 2021.

In Cort iz EF Education-Nippo je ustrezno sprintal do nove zmage v Monforte de Lemos, da bi dosegel impresiven hattrick etapnih zmag na letošnji dirki po prejšnjih uspehih na 6. in 12. etapi.

Cort se je ločil z veliko skupino v uvodnih kilometrih etape, ki se je začela v Tapii, in imel družbo moštvenega kolega Lawsona Craddocka pred tretjo kategorijo Alto de Sela de Entorcisa.

Po ponavljajočih se napadih se je vodilna skupina na koncu zmanjšala na sedem kolesarjev. Craddock in Cort sta sodelovala z Andreo Bagioli (Deceuninck-QuickStep), Andreasom Kronom (Lotto Soudal), Ruijem Oliveiro (UAE Team Emirates), Anthonyjem Rouxom (Groupama-FdJ) in Quinnom Simmonsom (Trek-Segafredo).

Njihova prednost je ostala pri minuti in pol do zadnjih 20 km zaradi njihovih kohezivnih prizadevanj, medtem ko je Team BikeExchange trdo delal na čelu pelotona, da bi zmanjšal zaostanek.

S pomočjo ekipe DSM jim je uspelo zmanjšati zaostanek na manj kot 22 sekund, vendar jim je nazadnje zmanjkalo ceste, da bi se lahko prebili. Simmons je brcnil prvi in začel svoj šprint 200 m pred koncem, a ga je Cort prehitel. dokončati niz etapnih zmag vseh treh tednov Vuelte 2021, ko je Craddock slavil za njim.

Po dveh težkih gorskih etapah je precej bolj nežen parours videl, da sta Primož Roglič (Jumbo-Visma) in rdeča majica preživela dan povsem nepoškodovana. Z zaostankom 2:30 sekunde pred najbližjim tekmecem Enricom Masom iz Movistarja je Rogličev lastni hattrick zmag – v njegovem primeru skupnih naslovov Vuelte, ne le na etapah – skoraj gotov, saj sta preostali le še dve etapi.