Britanski kolesarji osvojili štiri medalje v razburljivem vikendu na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu (galerija)

Kazalo:

Tom Pidcock je med razburljivim vikendom na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu vodil britanski rezultat 1-2-3 v mladinski konkurenci

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu 2017 se je izkazalo za zabaven dirkaški konec tedna, v katerem so se razmere spreminjale za skoraj vsako dirko.

Na tekmovanju mladincev je bil parcours še zmrznjen in pokrit s snegom. Tom Pidcock, že evropski in britanski državni prvak, je poskrbel za fenomenalno vožnjo od začetka do cilja.

17-letnik je zgodaj pobegnil od svojih tekmecev in jih ves čas dirke varno držal na distanci. Zdrs v enem od zadnjih krogov bi lahko pokvaril njegovo sicer skoraj popolno vožnjo, toda mladinec je ostal miren, ponovno nastavil zadnjo zavoro in odpeljal do ciljne črte.

Pred dirko je Pidcock povedal Cyclistu, da mu je všeč biti favorit in rezultat kaže, da se je odlično spopadel s tem pritiskom.

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu Bieles: Britanci 1-2-3 na zmagovalnem odru za mladince

Za Pidcockom sta njegova britanska moštvena kolega Dan Tulett in Ben Turner dosegla vsebritanske stopničke. V tednu, ko je mladi britanski ciklokrosist Charlie Craig umrl pri komaj 15 letih, je bilo v britanski ekipi jasno videti čustva ob tej priložnosti.

Četrto medaljo Združenega kraljestva ta vikend je prinesla Evie Richards na tekmi U23 za ženske. Richards je bil branilec naslova in je opravil solidno vožnjo ter končal na stopničkah, za Annemarie Worst (Nizozemska) in Ellen Noble (ZDA).

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu Bieles: Evie Richards do brona

Za zaključek prvega tekmovalnega dne so Nikki Brammeier, Helen Wyman in Hannah Payton letele z zastavo ekipe GB v elitni ženski dirki.

Wyman, ki se je nedavno vrnil po poškodbi, se je težko boril za uvrstitev med najboljših 20, medtem ko je Brammeier osvojil deveto mesto, Payton pa 27.

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu Bieles: Nikki Brammeier med elitno žensko dirko

Ko so ženske dirkale, se je proga odmrznila, ne da bi postala še preveč blatna. Vse to je bila posledica spremembe drugega dne.

Ko se je začel drugi dan tekmovanja, so bile temperature veliko višje kot so bile in proga se je spremenila v površno blatno jamo.

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu Bieles: dirka U23 za moške

Na sporedu sta bili moški U23 in Elite dirke. Joris Nieuwenhuis (Nizozemska) se je izkazal za premočnega za svoje tekmece in je premagal Felipeja Ortsa (Španija) z več kot minuto prednosti. Nieuwenhuisova moštvena kolegica Sieben Wouters je bila naslednja čez črto in se uvrstila na zadnjo stopničko zmagovalnega odra.

Zadnji dogodek tega vikenda se je nadaljeval z robom sedeža, a na koncu se zdi, da je bila odločilna izbira pnevmatik.

Ta analiza nič ne odvzame Woutu van Aertu (Belgija), ki je uspešno ubranil svojo mavrično majico, toda pozno predrtje vodilnega v zgodnji dirki Mathieu van der Poela (Nizozemska) je van Aertu dalo priložnost, ki jo je potreboval.

Svetovno prvenstvo v ciklokrosu Bieles: množice gledajo elitno moško dirko

Poročila takoj po dirki so navajala, da je Belgijec utrpel samo eno predrtje koles, drugi kolesarji pa pet ali več, pri čemer so nekateri odstopili, ko jim je zmanjkalo rezervnih koles.

Vse oči so zdaj uprte v pnevmatike z zelenimi profili, ki jih uporablja svetovni prvak. Upajmo, da bo kmalu na voljo v lokalni trgovini s kolesi v vaši bližini.

Vse fotografije: Dan Monaghan - cadenceimages.com