Britanska ekipa za svetovno prvenstvo v ciklokrosu razkriva velike upe na medalje

Kazalo:

British Cycling je objavil moške in ženske, ki bodo ta konec tedna tekmovali na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu 2019 v Bogenseju na Danskem

Kolesarji, ki bodo zastopali Veliko Britanijo na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu leta 2019, so bili razkriti in močna zasedba se bo ta konec tedna odpravila na Dansko z možnostjo, da odide z več mavričnimi dresi.

V boju za medalje bo vodil Tom Pidcock v moški konkurenci do 23 let po njegovem neprekosljivem nastopu na nedavnem državnem prvenstvu, ko je bil okronan tako za prvaka Elite kot U23.

Za njim sta bila na stopničkah Ben Turner in Thomas Meine, s čimer sta se uvrstila na stopničke za vse U23 in oba sta bila nagrajena z mesti v barvah GB na svetovnem prvenstvu. Britanski moški kontingent U23 je tako močan, da stopničke za celotno Združeno kraljestvo niso izključene, čeprav bi o tem morda kaj povedal Belgijec Eli Iserbyt.

Na dirki za ženske U23 bo največje upanje Britancev za medaljo verjetno Anna Kay, državna prvakinja na tej ravni, naslov, ki ga je osvojila z drugim mestom v združeni dirki Elite-U23.

Zmagovalka te dirke je bila Nikki Brammeier, ki se ji bosta v britanski ekipi za svetovno prvenstvo pridružili 10-kratna državna prvakinja Helen Wyman in Beth Crumpton.

Za vse, kar morate vedeti o dogodkih tega konca tedna, si oglejte osnovni kolesarski vodnik za svetovno prvenstvo v ciklokrosu 2019.

Simon Wylie

Oglejte si osnovni kolesarski vodnik za svetovno prvenstvo v ciklokrosu 2019 za vse, kar morate vedeti