Več kot 1000 kolesarjev se je spopadlo s slabim vremenom na 25-urni dirki Red Bull Timelaps

Kazalo:

Vitus Pro Cycling je osvojil skupno nagrado, saj je močan dež in veter otežil kolesarje

Več kot 1000 kolesarjev je premagalo vremenske razmere in 25 ur dirkanja, da bi dokončali najdaljšo kolesarsko dirko na svetu, Red Bull Timelaps.

Britanska kontinentalna ekipa Vitus Pro Cycling je prejela skupno odličje, medtem ko je Bianchi Dama prejela nagrado pri ženskah, saj so se ekipe in samostojni kolesarji borili z močnim dežjem in vetrom na 6,7 km dolgem krogu v Windsor Great Parku.

Clapham Chasers so si zagotovili mešano nagrado, George Kirkpatrick in Tamala McGee pa sta navdušila in zmagala na otvoritvenih solo tekmovanjih.

Skupni zmagovalci Vitus Pro Cycling - sestavljajo jih profesionalni kolesarji Chris McGlinchey, Mikey Mottram, Frederik Scheske in Timony Torrie - so osvojili skupno odličje s 148 krogi in razdaljo 894 km, kar je osem krogov več od najbližjih tekmecev Paria RT, kljub močnemu vetru in močnemu dežju, ki sta v velikih delih uničila dirko.

Kljub temu, da je v njej bil voznik Team Ineos WorldTour Pavel Sivakov, je ekipa 'Ineos 3' uspela zasesti le šesto mesto na dan, kljub temu, da je njihov ruski profesionalec prevozil osem krogov manjše 4,5 km dolge zanke med 2. uro zjutraj na dirki.

V ženski dirki je Bianchi Dima premagala InternationElles in Specialized UK na drugo oziroma tretje mesto, pri čemer je prevozila 126 krogov in 768 km.

V pogovoru po dirki je Vitusov Mottram komentiral, kako se je dirka izkazala za veliko bolj zahtevno, kot je sprva verjel, da bo.

'Presenetilo me je, kako težka je bila dirka. Začeli smo s 60- do 90-minutnimi izmenami, potem pa smo od zgodnje nedelje začeli delati 2-urne izmene samo zato, ker so vsi želeli opraviti zadnji tek in se ogreti,« je dejal Mottram.

'Red Bull Timelaps je vsekakor bolj zahteven, kot bi pričakovali, a vsekakor vreden tega.'

Najbolj impresiven rezultat na dirki pa sta dosegla Kirkpatrick in McGee, ki sta osvojila solo nagrado pri moških in ženskah.

McGee je pretekla celih 79 krogov v ženski dirki, medtem ko je Kirkpatrick pretekla 101 krog, zahvaljujoč tvegani odločitvi, da ne bo spala ves čas dogodka.

'Očitno je hudičevo dolgo biti v sedlu. Tukaj sem imela brata in bratranca in brez njune podpore preprosto ne bi bilo mogoče. Vedno so mi dajali gorivo s hrano in napolnjene steklenice.'