Tom Pidcock po dominantni predstavi osvoji naslov Baby Giro d'Italia

Kazalo:

Yorkshireman postane prvi britanski kolesar, ki je osvojil skupno zmago na prestižni dirki do 23 let

Tom Pidcock je prvak 'Baby Giro d'Italia' 2020 po dominantni predstavi v zadnjih dveh dneh v visokogorju.

21-letnik si je zagotovil skupno zmago na prestižni etapni dirki do 23 let po zaporednih zmagah na etapi 7 in 8. S tem je zaokrožil impresiven teden dirkanja, v katerem je Pidcock zmagal tudi na etapi 4.

Yorkshirec je s to zmago prvič prevzel vodstvo na dirki od Bonferrara di Sorga do Bolce. Pidcock je premagal najbližjega tekmeca Kevina Colleonija za 22 sekund, potem ko je v zadnjem vzponu šel sam, in si tako ustvaril 58 sekund prednosti v dirki.

Pidcock je nato na koncu 7. etape povečal svojo prednost v dirki na 1:28, potem ko je znova premagal Colleonija, tokrat za 26 sekund.

Pred zadnjim dnem dirkanja, 107 km dolgo etapo okoli Aprice, ki je vključevala vzpon na Mortirolo, je Pidcock moral samo braniti majico vodilnega.

Vendar se je zaradi težkega tempa v ospredju dirke zmanjšalo na samo sedem kolesarjev s 70 km do cilja. Na koncu sta Pidcock in Colleoni pobegnila iz zmanjšane skupine, čeprav se je Italijan boril.

V zadnjih 30 km je Pidcock nato ujel Henrija Vandenabeeleja iz ekipe Lotto Soudal U23, pri čemer sta oba pripeljala do cilja skupaj in Pidcock je premagal Belgijca v cilju sprinta.

Pidcock je govoril za ITV4 takoj po zaključku skupnega naslova na ciljni črti in se pošalil, da ni govoril niti s svojo družino, preden sta ga intervjuvala Ned Boulting in David Millar.

Za kolesarja Trinty Racing se skupna zmaga na Baby Giro d'Italia trdno pridružuje njegovemu zmagoslavju na dirki Paris-Roubaix Espoirs leta 2019 kot njegovi največji zmagi na cesti doslej.

Dirka Giro d'Italia U23 je imela v zadnjih letih impresivno število zmagovalcev, vključno z Aleksandrom Vlasovom, Pavlom Sivakovom in Carlosom Betancurjem.

Pidcock bo zdaj še naprej delil svojo pozornost med cestnimi dirkami, ciklokrosom in gorskim kolesom. Februarja letos je 21-letnik zasedel drugo mesto na elitnem moškem svetovnem prvenstvu v ciklokrosu za Mathieujem van der Poelom.