Tom Pidcock je zdaj svetovni prvak v e-kolesu

Kazalo:

Yorkshirec je osvojil naslov svetovnega prvaka v e-MTB in dodatno dokazuje, da e-kolesa ne goljufajo

Fotografija: Bartek Wolinski/Red Bull

E-kolesa so za starejše, e-kolesa so za tiste, ki ne morejo več voziti kolesa, e-kolesa goljufajo, nikoli me ne bi ujeli mrtvega na e-kolesu … Le nekaj od replike, ki se tako pogosto izlivajo, ko pokrivamo svet električnih koles na Cyclistu.

No, verjetno najbolj nadarjen kolesar na svetu in zagotovo v Združenem kraljestvu, Tom Pidcock, je pravkar postal svetovni prvak v električnih kolesih. Še vedno vztrajate pri teh trditvah?

Pred donosno selitvijo v imperij WorldTour Ineos Grenadiers leta 2021 se je Pidcock odločil, da se bo še zadnjič zabaval, preden bo vse resno. 21-letnik je svojemu loku dodal še eno vrvico z osvojitvijo naslova e-MTB na svetovnem prvenstvu UCI MTB.

V razmerah, podobnih močvirju, na progi Leogang-Salzburgerland v Avstriji jo je Yorkshirečan preklopil v turbo način, da je premagal Francoza Jeromea Gillouxa za čistih 35 sekund in Danca Simona Andreassna za 49 sekund ter osvojil naslov.

Kljub temu, da je imel po prvem krogu 55 sekund zaostanka za Gillouxom, je Pidcockov razred zablestel, saj je zabeležil štiri najhitrejše kroge dirke na štirih preostalih dirkališčih, da bi domov odnesel mavrično majico s strelo, ki jo je prebila skozi sredino.

Na dirki je bil tudi nekdanji svetovni prvak v ciklokrosu in legenda Sven Nys, ki je končal na 19. mestu, še en kolesar, ki zagotovo ni star, goljufa ali ne more več voziti svojega starega kolesa.

Jasno, da je ljubitelj vožnje z električnim kolesom, je Pidcock po zmagi na Instagramu zapisal: 'Ha, živim za to. E-MTB svetovni prvak @iamspecialized @srammtb @redbulluk. Hvala za priložnost @iamspecialized_mtb @trinityracing_ Užival sem v vsaki sekundi'

Pred dirko v sredo je Pidcock objavil tudi video, kako ga trga po progi na e-MTB. Če pustiš, da ga vrtenje motorja v zadnjem kolesu drsi po blatnih ovinkih, lahko vidiš, kako se zabava.

Jasno je, da je Yorkshirečan imel čudovite čase, ko je kramljal na svojem električnem gorskem kolesu, nekoliko olajšanja po tem, kar je bilo za kolesarja in petkovo dirko v krosu do 23 let solidnih nekaj tednov.

Na nedavnem svetovnem prvenstvu v elitni moški cestni dirki v Imoli v Italiji se je Pidcock uvrstil na 42. mesto, saj je bil večino dneva v glavni skupini. Nato je takoj prešel na MTB in zmagal na dveh tekmah svetovnega pokala do 23 let v enem tednu.

Kakor koli že, to, da si je Pidcock vzel čas in osvojil e-MTB mavrično majico, je bila dobra stvar za šport, saj je pomagal dokazati, da električna kolesa niso goljufanje, so le zelo zabavna.

In če so dovolj dobra za Pidcocka, Nysa, Eddyja Merckxa, Seana Yatesa in Briana Robinsona, potem mislim, da lahko mirno rečemo, da so e-kolesa dovolj dobra tudi za nas.