Tom Pidcock je uradno Ineos Grenadier

Kazalo:

21-letnik postane profesionalec na cesti, potem ko je končal na četrtem mestu na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu

Tom Pidcock je uradno postal Ineos Grenadier. Dan po četrtem mestu na svetovnem prvenstvu v ciklokrosu je britanska ekipa WorldTour na družabnih omrežjih predstavila svojega najnovejšega kolesarja v novi ekipni opremi.

21-letni Yorkshirečan je bil to zimo glavno ime, ki je pri Ineos Grenadiers prepisalo pero na papir in se pridružil nizu novih podpisov skupaj z Adamom Yatesom, Richiejem Portejem, Laurensom De Plusom in Danijem Martinezom.

Pidcock se je sprva strinjal, da se bo pridružil moškemu WorldTouru od 1. marca, vendar se je januarja odločil, da prestavi svoj prestop na 1. februar po svetovnem prvenstvu v ciklokrosu, na katerem je le zgrešil zmagovalni oder elitne moške dirke, končal na četrtem mestu s približno 90 sekundami zaostanka za končnim zmagovalcem Mathieujem van der Poelom.

Odločitev, da se Pidcock podpiše, pomeni, da ga bomo ta mesec videli debitirati v opremi ekipe Ineos, potem ko je prejšnji mesec za Laterne Rouge Podcast razkril svoj razpored dirk.

'Dirkal bom. Najprej [dirkam] na gorski kolesarski dirki Mediterranean Epic, nato [Volta ao] Algarve in otvoritveni vikend [Kuurne-Brusselles-Kuurne in Omloop Het Nieuwsblad]. Nimam veliko odmora, grem naravnost na cesto, «je rekel Pidcock.

Zaradi nenehne situacije s koronavirusom je bil Volta ao Algarve preložen na maj, kar pomeni, da bo Pidcockov prvenec v Ineosu zdaj verjetno padel na otvoritveni konec tedna Classics v Omloop Het Nieuwsblad.

Po otvoritvenem vikendu se bo nekdanji mladinski svetovni prvak v vožnji na čas posvetil Strade Bianche, ki mu bo junija sledila serija gorsko kolesarskih dirk in nato poletne olimpijske igre v Tokiu. Po tem bo Pidcock debitiral na Grand Touru na Vuelti a Espana.

Ena dirka, ki manjka Pidcockovemu prvemu profesionalcu na cesti, je Pariz-Roubaix – ki jo je že zmagal na ravni mladincev in U23.