Pidcock vodi britanske upe na turneji do 23 let po Flandriji

Kazalo:

Yorkshireman se odpravlja na Classic in želi dodati svoj mladinski naslov v Paris-Roubaixu

Tom Pidcock bo ta konec tedna vodil ekipo Velike Britanije na Dirki po Flandriji do 23 let, dirko pa bo mogoče prenašati prek spleta. 19-letnik bo ciljal na Cobbled Classic, da bi dodal svojemu obstoječemu mladinskemu naslovu Paris-Roubaix, ki ga je osvojil leta 2017.

Yorkshireman je to sezono že v dobri formi, saj je januarja osvojil naslov svetovnega prvaka v ciklokrosu do 23 let.

Pidcock je prav tako dosegel zmago na cesti in si zagotovil 2. etapo Le Triptyque des Monts et Chateaux, ko je prejšnji teden vozil za trgovinsko ekipo Wiggins-Le Col.

Pidcocka bo podpiral soigralec iz ekipe Wiggins-Le Col Rob Scott, ki je trenutno državni prvak do 23 let in je nedavno končal na četrtem mestu na Gent-Wevelgemu do 23 let.

Ekipo bodo dopolnili Jake Stewart, Fred Wright, Joseph Nally in Rhys Britton.

Krajša od elitne moške proge, Tour of Flanders do 23 let se bo spopadla s petimi tlakovanimi sektorji in 15 vzponi v 167 km dirkanja.

Namesto da bi končali z zadnjima vzponoma na Oude Kwaremont in Paterberg, bodo moški do 23 let končali z zadnjimi 18 km, ki vključujejo Achterberg, Boigneberg in Wolvenberg.

Obeta se razburljiva dirka in v soboto popoldne od 13.30 dalje bo na Facebook strani Proximus predvajan prenos v živo, ki bo pomagal ujeti zadnje tri ure dirkanja.

Dirkanje si lahko ogledate tukaj.

Turneja do 23 let po Flandriji se je pogosto izkazala za razstavišče za naslednjo generacijo talentov. Nekdanji zmagovalci so Nick Nuyens, Giovanni Visconti in Dylan Groenewegen.

Lanskoletni zmagovalec Avstralec James Whelan je na podlagi svoje impresivne zmage sklenil pogodbo z WorldTour Education First.