Alice Barnes in Alex Dowsett zmagata na britanskem državnem prvenstvu v kronometru

Kazalo:

Zmagoslavje parov na tehnični progi Norfolk. Foto: TDW Sport

Alice Barnes in Alex Dowsett sta bila okronana za državna prvaka v kronometru v Sandringhamu, oba sta premagala močne tekmice – v Alicinem primeru tudi njeno lastno sestro – in vzela dresa.

Moška dirka: šesta zmaga za Dowsett

Moška proga, ki se začne in konča na kraljevem posestvu v Sandringhamu, se je 25,9 milje odpravila proti morju blizu Dockinga. Ni bil posebej primeren za hitre čase, vseboval je nekaj majhnih udarcev in veliko tehničnih ovinkov, vendar je bil brez vetra, ki so ga nekateri pričakovali.

Kljub pomanjkanju televizijskega poročanja se je moška začetna lista ponašala s številnimi odmevnimi profesionalci. Med njimi so bili Ian Stannard in Owain Doull (Team Ineos), Jonathan Dibben (Madison Genesis), Steve Cummings (Dimension Data) in John Archibald (Ribble Pro Cycling).

Z branilcem naslova Geraintom Thomasom, ki se je pripravljal na Tour de France, sta Alex Dowsett in Harry Tanfield (Katusha-Alpecin) ostala najvišje uvrščena branilca.

Ker so se objavljeni časi vse popoldne približali oznaki pod 50 minut, je Cummings prvi padel. Vendar pa je dvojnega prvaka iz leta 2017 takoj izpodrinil Archibald, ki si je pri tem zagotovil vsaj uvrstitev na stopničke.

Tako sta ostala samo soigralca Dowsett in nato Tanfield, ki sta končala. Prvi Dowsett se je izmuznil za 6,8 sekunde pred Archibaldom. Ker je zdaj na progi samo Tanfield, je Dowsettov čas 49:25 prišel in odšel, kar je človeku iz Essexa zagotovilo neverjetno šesto zmago v državnem prvenstvu.

Ker je Tanfield na koncu končal tik pred deseterico najboljših, je srebro ostalo Archibaldu, bron pa Cummingsu.

Ženska tekma: sestri Barnes si izmenjata dres

Na krajši 17-miljski progi je ženska dirka pritegnila kolesarke, med njimi Sarah Storey (Storey Racing), Elizabeth Banks (Bigla), Katie Archibald in Neah Evans (Team Huub), Hayley Simmonds (BTC City Ljubljana), skupaj s sestrama Hannah in Alice Barnes (Canyon-Sram) je prišel do štartne črte.

Tako kot v moški dirki sta bila zadnja na pot dva moštvena kolega. V tem primeru bratje in sestre ter podobni priljubljeni, Hannah in Alice Barnes.

Ko je dirka dosegla svoj vrhunec, je Simmonds sedel na vročem sedežu, le še sestri Barnes sta ostali do cilja. Kar pomeni, da je bila kolesarka BTC City Ljubljana zagotovljena medalja, je zdrsnila za eno mesto, saj je Alice Barnes domov odpeljala 14,909 sekunde pred svojim časom.

Tako je ostala samo Hannah, da konča. Ob pogledu na pot za šampionsko majico ji je tokrat uspelo doseči le tretji najhitrejši čas. Na koncu je končala 32 sekund za svojo sestro in 15 sekund za Simmondsovo.

Ko je Alice razložila svojo vožnjo po tem, ko je zadrgnila majico prvakinje, ki jo je zapustila njena sestra, je pojasnila: »Bila sem pogubljena, da sem ta teden osvojila dve četrti mesti na Evropskih igrah. Hotel sem se oddolžiti tukaj.

'Proge nisem videl do danes zjutraj. Sledil sem enemu od fantov U23 in dobil idejo o tem v tempu dirke. Res sem vesel … Komaj čakam, da dobim svoj kozmetični kombinezon.'