Tom Pidcock naloži dominantno zmago prvakov v ciklokrosu v Stravo

Kazalo:

Po prevladi v dirki do 23 let Tom Pidcock naloži zmago v Stravo brez KOM-jev

Potem ko je bil Tom Pidcock okronan za britanskega državnega prvaka v ciklokrosu do 23 let, je svojo vožnjo naložil v Stravo, vendar ni mogel doseči nobene KOM.

Osemnajstletnik je prikazal dominantno predstavo in svojemu mladinskemu naslovu, ki ga je osvojil lani, dodal naslov U23, premagal Bena Turnerja in Dana Tuletta na drugo oziroma tretje mesto.

Vendar na poti do državnega naslova aktualni mladinski svetovni prvak v ciklokrosu ni mogel premagati nobenega Strava King of the Mountains na 2,4 km progi v svoji zmagovalni vožnji za prvenstvo, zadovoljiti se je moral s skupnim 49. mestom na tečaju.

Slika
Slika

To je presenetljivo glede na hitrost in agresijo, s katero je Yorkshireman včeraj nastopil na dirki.

V 50-minutni dirki je Pidcock dosegel povprečno hitrost 22,3 km/h in dosegel 18,9 km za celotno dirko.

Kljub blatni progi in oviram, ki jih je zajček Pidcock premagal, je mlademu kolesarju celo uspelo doseči največjo hitrost pri impresivnih 43,9 km/h.

Ta najnovejši naslov dodaja že tako impresivne dlani kolesarja na cesti in v blatu.

Pidcock je ta naslov U23 dodal svojemu trenutnemu mladinskemu svetovnemu prvaku v ciklokrosu in cestnem kronometru ter svojemu mladinskemu evropskemu in državnemu naslovu v ciklokrosu iz lanskega leta.

Lansko leto je Pidcock postal tudi profesionalec s Telenet-Fidea Lions, ekipo večkratnega svetovnega prvaka v krosu Svena Nysa, hkrati pa je podpisal pogodbo z ekipo Wiggins za cestno sezono 2018.