Chris Froome bo nadaljeval sezono na Tour of the Alps

Kazalo:

Mesec dni do dirke Giro d'Italia, kolesar pod streli nadaljuje priprave na Giro-Tour

Chris Froome (Team Sky) bo nadaljeval s pripravami pred dirko Giro d'Italia, ki bo naslednji mesec, tako da se bo naslednji ponedeljek uvrstil na etapno dirko Tour of the Alps. Dirka po Alpah, ki se je prej imenovala Giro del Trentino, bo zadnja dirka za štirikratnega prvaka Tour de France, preden se bo podal na ambiciozen dvojni poskus Giro-Tour.

Dirka bo potekala v petih etapah skozi gorate alpske regije Italije in Avstrije, zaradi česar je popolna priprava na Giro, zato so navzoči Froome ter Fabio Aru (UAE-Team Emirates) in Miguel Angel Lopez (Astana).

Froomove običajne skupine pomočnikov na Grand Tour večinoma ni v zasedbi, številni v severni Evropi pa se spopadajo z Ardennes Classics. Ko se bo dirka začela v gorah, se bo Froome za podporo verjetno zanašal na Davida De La Cruza, Diega Roso in Kennyja Elissondeja.

Froome bo nastopil na dirki kot vodja ekipe Sky v upanju, da bo zagotovil skupno zmago in, kar je še pomembneje, dosegel dobro formo pred prihajajočim Girom, kljub slabemu začetku sezone na motorju in kontroverznemu začetku sezone s kolesa.

32-letnik je trenutno pod preiskavo zaradi neugodnega analitičnega izvida za zdravilo za astmo salbutamol, vrnjenega na lanski Vuelta a Espana, dirki, na kateri je Froome zmagal.

Možnost dveletne prepovedi še vedno visi nad kolesarjem, saj on in njegova ekipa poskušata UCI in WADA dokazati svojo nedolžnost.

Mnogi, vključno z nekaterimi Froomovimi kolegi kolesarji, so pozvali kolesarja, naj se umakne iz dirkanja, medtem ko se preiskave nadaljujejo, in navedli dodatno medijsko pozornost in morebitno zadrego zaradi prepovedi za nazaj kot razlog, da Froome ne bo kolesaril.

To se bo nedvomno vrtelo v mislih Frooma in se je verjetno odrazilo v njegovih dosedanjih rezultatih v tej sezoni. Prihod do 10. mesta na Ruta del Sol februarja je bil podcenjena otvoritev sezone in je povzročil začetne skrbi.

Težave so bile nato potrjene s slabo predstavo na Tirreno-Adriatico marca. Na prvem vrhu dirke v Sarnano Sassotetto se je Froome trudil obdržati tempo in izgubil 1 minuto in 10 sekund proti zmagovalcu etape in nekdanjemu moštvenemu kolegu Mikelu Landi (Movistar).

Froome je dirko končal na 34. mestu v generalni razvrstitvi s celimi 13 minutami in 31 sekundami zaostanka za končnim zmagovalcem dirke in moštvenim kolegom Michalom Kwiatkowskim.

Upajmo, da se bo za ekipo Sky Tour of the Alps izkazala za srečno lovišče za Frooma, saj je ekipa prevladovala na dirki v zadnjih nekaj sezonah.

Zadnje tri izdaje je zmagala ekipa Sky z Richiejem Portejem, Lando in Geraintom Thomasom.