Spoznajte ekipo, ki bo podprla Petra Sagana na Tour de France

Kazalo:

Močna ekipa, zgrajena okoli Saganovega boja za zeleno z vključitvijo Rafala Majke za gore

Bora-Hansgrohe je objavila ekipo, ki bo podprla svetovnega prvaka v cestni dirki Petra Sagana na prihajajoči Dirki po Franciji, saj želi osvojiti rekordno šesto zeleno majico s točkami.

Nemška ekipa WorldTour se je odločila, da sprejme Saganovo desno roko Daniela Ossa ter zmagovalca etape Gira d'Italia in nosilca rožnate majice Lukasa Postlbergerja.

Na oba se bomo zanašali pri zagotavljanju Saganove podpore na sprinterskih etapah Toura.

Njihova podpora bo ključnega pomena tudi na 9. etapi do Roubaixa po tlakovcih severne Francije, etapi, na katero bo Sagan nedvomno ciljal, ko je osvojil Pariz-Roubaix na istih cestah v začetku sezone.

Izkušeni domačin Marcus Burghardt bo prevzel ključno vlogo cestnega kapetana, medtem ko bo nedavno okronani poljski državni prvak v kronometru Maciej Bodnar ciljal ponoviti etapni uspeh po zmagi na 20. etapi turneje 2017.

Ko se bo dirka usmerila v gore, se bomo osredotočili na dvakratnega zmagovalca pikčaste gorske majice Rafala Majko. Poljak se je leta 2018 boril za formo, a mu je pred kratkim uspelo doseči skupno šesto mesto na Dirki po Sloveniji.

Ekipo zaokrožujeta Gregor Muhlberger in Pawel Poljanski, ki bosta oba dokazala nepogrešljivo podporo, ko se bo ekipa spopadala s Saganom in Majko za etapne zmage in drese.

Eno presenečenje te objave ekipe je izpustitev Emmanuela Buchmanna. Nemec se je počasi spremenil v kompetentnega etapnega dirkača z najboljšimi 10 uvrstitvami v generalni razvrstitvi v tej sezoni na Itzulia Basque Country, Tour de Romandie in Criterium du Dauphine.

Sagan bo vstopil v to dirko v iskanju odrešitve po katastrofalni turneji leta 2017. Potem ko je zmagal na 3. etapi do Longwyja, se je 28-letnik le 24 ur kasneje znašel izpuščen iz dirke, saj so ga obsodili, da je namerno povzročil nesrečo Marka Cavendisha (Dimension Data) v ciljnem sprintu do Vittla.

Ta poteza brez primere za odstranitev svetovnega prvaka je preprečila njegov boj za šesto zaporedno majico s točkami.

Vendar se je po tem neuspehu vendarle opomogel in si zagotovil tretji mavrični dres v toliko letih. Tudi ta sezona je bila doslej uspešna, saj je Sagan osvojil Paris-Roubaix, drugi Monument v svoji karieri.

Tour de France 2018 se začne v soboto, 7. julija, z ravninsko etapo od Noirmoutier-en-L'Ile do Fotenay-le-Comte, etapo, ki bi jo lahko zmagal Sagan.

Za dosedanji celoten startni seznam obiščite stran Cyclist Tour de France tukaj.