Praznovanje šampanjca' povzroči bronhitis Oliverju Naesnu

Kazalo:

Belgijec zdaj dvomljiv pred Tour of Flanders ta konec tedna

Eden od favoritov pred dirko za to nedeljsko Dirko po Flandriji bi lahko bil izključen, še preden se je dirka sploh začela, zaradi slavja s šampanjcem, ki mu povzroča bronhitis.

AG2R Oliver Naesen iz La Mondiale je za TV Oost Nieuws v Belgiji potrdil, da trpi za napadom bronhitisa in trenutno dvomi, da bo to nedeljo začel s svojo domačo klasiko.

Nekdanji belgijski državni prvak je potrdil, da je začel jemati antibiotike in da upa, da bo okreval pred dirko. Sumil je tudi, da je vzrok njegove nenadne bolezni posledica namakanja s šampanjcem, ki ga je prejšnjo nedeljo prejel v Gent-Wevelgemu.

28-letnik je v sprintu končal na tretjem mestu za končnim zmagovalcem Alexandrom Kristoffom in Johnom Degenkolbom.

Ko so bili na stopničkah, so se trije kolesarji, kot je običajno, v znak praznovanja razpršili s šampanjcem. Naesen verjame, da je zaradi hlapnega imunskega sistema kolesarja povzročilo okužbo.

Naesen je bil prav tako prejemnik šampanjca, ki je bil le teden dni prej po osupljivem drugem mestu na dirki Milano-San Remo.

Zdi se, da je včerajšnja bolezen Naesena preveč prizadela, saj je končal na 19. mestu v Dwars door Vlaanderen z le 19 sekundami zaostanka za končnim zmagovalcem Mathieujem van der Poelom.

Čeprav bo Naesen zbolel, bo to veliko razočaranje za domače navijače glede na sezono spomladanskih klasik, ki jo je kolesar, rojen v Oostendeju, že imel.

Kljub temu, da ni zmagal na dirki, je Naesen uspel uvrstiti med najboljših 10 na Omloop Het Nieuwsblad in E3-BinckBank poleg tretjega mesta v Gent-Wevelgemu in drugega v San Remu prejšnji mesec.

Naesnovi rezultati so bili daleč najboljši od vseh belgijskih kolesarjev Classics to pomlad, drugi, kot so Greg van Avermaet, Sep Vanmarcke in Philippe Gilbert, pa se borijo z mešanico forme, poškodb in nesreče.

To je postalo prava skrb za domače občinstvo, saj je belgijski dnevnik Het Laatste Nieuws bralce spomnil, da je to prva pomlad po drugi svetovni vojni, ki še ni dala belgijskega zmagovalca enodnevnega Classica pred Ogled Flandrije.

Turneja po Flandriji bo potekala to nedeljo z 270 km dolgo potjo po kamnitih vzponih v regiji od Antwerpna do Oudernaardeja.