Ed Clancy razočaran nad rezultatom ekipnega zasledovanja

Kazalo:

Ed Clancy pravi, da je slab rezultat v zadnjem krogu ekipo GB stal zlato medaljo v ekipnem zasledovanju na svetovnem prvenstvu v Londonu na stezi

En krog pred koncem v finalu moškega ekipnega zasledovanja na svetovnem prvenstvu v atletiki je imela Velika Britanija 0,143 sekunde prednosti pred dolgoletno tekmico Avstralijo. Ko pa je streljala ciljna puška, je zmagala Avstralija s časom 3:52,727, preostali trije britanski kolesarji pa so domov prišli 1,129 sekunde pozneje. Pogovarjali smo se z Edom Clancyjem, da bi izvedeli, kaj se je zgodilo v zaključni fazi.

'Težko je, ko tako izgubiš v zadnjem krogu. Odpeljal sem dva dobra ovinka, vendar sem jaz izgubil dirko. Izgubil sem volan in kljub dejstvu, da sem se zgodaj zavezal k dvema velikima obratoma, je bila to strategija in na žalost ne gre vedno po načrtih, « je Clancy povedal za Cyclist med predstavitvijo koles s svojo trgovinsko ekipo Condor-JLT. "Vse analiziramo, pogledamo, kdo je bil dober na treningu, in resnično menim, da je bila to najboljša postava, ki smo jo imeli v finalu."

Britanska ekipa v zadnjem krogu ekipnega zasledovanja na svetovnem prvenstvu v atletiki v Londonu 2016

Clancyju je v nenavadni nesreči na dirki po Britaniji lani zdrsnilo disk v hrbet, ko je pobral kovček, in bil je prisiljen na operacijo. Nekaj časa sploh ni vedel, ali bo lahko nadaljeval svojo kolesarsko kariero, toda po 12-tedenskem obdobju okrevanja se je neverjetno znašel v postavi za finale ekipnega zasledovanja, skupaj s sirom Bradleyjem Wigginsom, Owain Doull in Jonathan Dibben.

'Strategija je bila narediti 12,5-sekundni uvodni (polovični) krog in poslati ekipo v 14,0-sekundne (polne) kroge, kar mi je uspelo, čeprav po operaciji hrbta sploh nisem bil prvi na treningu.'

Toda Clancy namiguje, da sploh ni pričakoval, da bo kolesaril v finalu: 'Postavljen sem bil na koncu, ker je bil Burkey [Steven Burke] ves teden v težavah, tako da je bilo to malo kockanje [vključitev Clancyja v ekipo]. Vendar je dobro delovalo.’

'V drugem zavoju sem naredil dober korak in molil sem, da je to to,' pravi o svoji vlogi v dirki. Toda ko sem v zadnjem zavoju spet videl sprednjo stran, preprosto nisem imel nog. Običajno, če bi bil v polni pripravljenosti, rad pomislim, da bi lahko na hitro odpeljal pol kroga, se vrnil in vztrajal, toda sinoči sem se poskušal čim hitreje umakniti s poti in se vrniti nazaj, ampak enostavno nisem mogel zdržati. Nič mi ni ostalo.'

"Še vedno smo šli tako hitro, kot smo pregledali celotno tekmovanje, vendar so Avstralci to pospešili bolje kot mi in to je bilo to," zaključuje Clancy."Če sem iskren, razočaranje, a če pomislite na to, od kod smo prišli in kam še lahko gremo pred julijem, mislim, da je še vedno precej pozitivno."

Svetovno prvenstvo v dirkalnih stezah še ni končano, zato si oglejte naš vodnik za preostanek dirk ta vikend tukaj: Vodnik po dogodkih Svetovnega prvenstva v dirkalnih stezah