Poti Pariz–Nica spremenjene za zadnji dve etapi zaradi blokade zaradi covida

Kazalo:

Organizator je bil prisiljen ponovno načrtovati etapi 7 in 8, potem ko je bila Nica zaprta zaradi koronavirusa. Fotografija: Chris Auld

Razkrite so reorganizirane poti Pariz-Nica za zadnji dve etapi. Organizator dirke je bil prisiljen ponovno razmisliti o koncu letošnje dirke, potem ko so Nico zaprli, saj so lokalne oblasti želele pustiti Promenade des Anglais odprto za vadbo domačinov.

To je že drugič, da je bila dirka prisiljena spremeniti, potem ko so morali lansko izdajo skrajšati na sedem etap.

7. etapa v soboto, 13. marca, se bo še vedno zaključila s ciljem na vrhu v Valdeblore la Colmiane, vendar je bil start prestavljen v Le Broc, severno od Nice. Prav tako je bil skrajšan na 119,2 km.

Slika
Slika

8. etapa v nedeljo, 14. marca, bo krožila okoli Nice, začela se bo pri Le Plan Du Var in končala v Levensu. To je samo 92,7 km.

Slika
Slika

Primož Roglič trenutno vodi na dirki in tega ne želi izpustiti, saj je pravkar dosegel drugo etapno zmago na 6. etapi in si prislužil dodatnih 10 sekund bonusa.

V tej spremenjeni etapi 7 vodi pred Maxom Schachmannom iz Bora-Hansgrohe, lanskim zmagovalcem, z 41 sekundami prednosti, Ion Izaguirre iz Astana-Premier Tech pa še devet sekund nazaj.