Giglia, Cox in Cundy osvojili zlato na svetovnem prvenstvu v parakolesarstvu na stezi

Kazalo:

Megan Giglia, Kadeena Cox in Jody Cundy so vse osvojile zlate medalje na uvodnem dnevu svetovnega prvenstva v parakolesarstvu na stezi

Ekipa Velike Britanije je včeraj začela zmagovito na svetovnem prvenstvu v parakolesarstvu na stezi v Italiji, Megan Giglia, Kadeena Cox in Jody Cundy pa so osvojile zlate medalje.

Giglia se je po svoji jutranji rekordni vožnji v posamičnem zasledovanju C3 v finalu pomerila z Nemko Denise Schindler in jo premagala za več kot šest sekund (čeprav ni izenačila njenega lastnega rekorda), da bi jo pridobila prvi mavrični dres. "Verjetno sem zelo vesel," je dejal 30-letnik, ki je v parakolesarstvo prišel šele po možganski kapi leta 2013.'Mislim, da še ni potopljeno.

'To je prvi dogodek in čaka me še nekaj dogodkov, zato poskušam ostati osredotočen na vsak dogodek, ko prihaja. Nato bom verjetno imel veliko časa za razmislek o tem – kaj sem naredil dobro in na čem moram delati, da bom naslednjič še hitrejši.'

Slika
Slika

Kadeena Cox, ki je bila včeraj prerazvrščena iz kategorije C2 v kategorijo C4 - kar se je dejansko pomerilo z manj invalidnimi kolesarji - je kljub temu podrla svetovni rekord v kronometru na 500 m s časom 37,456. Zmaga jo postavlja v edinstven položaj, saj je postala svetovna prvakinja v dveh različnih športih, potem ko je zmagala v disciplini T37 na 100 m na lanskem svetovnem prvenstvu v atletiki.

'Na koncu dneva lahko naredim le dva kroga in to sem tudi storila,' je rekla. 'To mi je prineslo zmago. To je tisto, zaradi česar sem prišel sem, zato se res ne morem pritoževati.'

Jody Cundy, ki je vozil kronometer za moške, si je s časom 1:04:654 priboril zadnjo zlato medaljo dneva. Zelo sem zadovoljen s časom, ki sem ga opravil, kar nam daje dobro formo pred Riom. Čaka me še veliko trdega dela, vendar se zelo veselim naslednjega dela postopka.'

Slika
Slika

Sarah Storey in Crystal Lane sta domov odnesli srebro oziroma bron v kronometru C5 za ženske na 500 m, medtem ko je Jon Allan Butterworth dodal seštevek s srebrno medaljo v kilometrskem kronometru C5 za moške.

Megan Giglia bo danes med vožnjo v kronometru C3 na 500 m iskala svojo drugo mavrično majico.