Bi lahko Elynor Backstedt osvojila prvo zlato za Veliko Britanijo na svetovnem prvenstvu 2019?

Kazalo:

Že dobitnik bronaste medalje v mladinskem kronometru, bo Backstedt vozil za zmago na petkovi cestni dirki. Fotografija: SWPix.com

Ženska mladinska cestna dirka, ki bo v petek, morda predstavlja prvo in morda najboljšo priložnost Britanije za zlato na našem domačem svetovnem prvenstvu. Ker se tako moška kot ženska elitna ekipa konec tedna sooča s težkim bojem, je bilo prepuščeno mladim, da nosijo preveliko breme pričakovanj.

Predvsem je to padlo na vedno vzhajajočo zvezdo Toma Pidcocka, ki bo kasneje istega dne tekmoval v moški konkurenci do 23 let. Glede na to, da ga mnogi vidijo kot trenutnega favorita v njegovem dogodku, ima ekipa GB tudi drugo manj napovedano kandidatko za medaljo v obliki mladenke Elynor Backstedt.

Potem ko je ta torek že dosegla bron v vožnji na čas, je 17-letnica zdaj svoj izrecni cilj postavila zlato na mladinski cestni dirki.

V lovu na zmago si bo prizadevala zaokrožiti že tako odlično sezono. Potem ko je osvojila dve zlati medalji na UEC evropskem mladinskem prvenstvu na stezi, skupaj z zmago na cestni dirki Gent–Wevelgem Junioren, si je letos maja pridobila izkušnje tudi s tekmovanjem med elito na Tour de Yorkshire.

Hčerka švedskega kolesarja in zmagovalca Paris-Roubaixa Magnusa prihaja iz družine kolesarjev, sestra Zoe pa je tudi nadarjena dirkačica.

Očitno v odlični formi, Elynor je imela le 10 sekund zaostanka za zmagovalko na spolzkem in tehničnem svetovnem prvenstvu TT v začetku tega tedna, kljub temu, da je skoraj padla v mokrih razmerah.

Del petčlanske britanske ekipe za cestno dirko se bo soočil s konkurenco nizozemskih kolesarjev. Upajmo, da ji bo ta petek pomagala domača podpora na 92 km dolgi progi.