Ali lahko kdo ustavi Anno van der Breggen na svetovnem prvenstvu?

Kazalo:

Anna van der Breggen je zapečatila naslov ženske svetovne turneje z ambicijami, ki se zdaj obračajo proti svetovnemu prvenstvu

Z ženskim WorldTourom, ki se je končal prejšnji konec tedna na Madrid Challenge na la Vuelti v Španiji, je bila potrjena prevlada Anne van der Breggen, saj je zagotovila ženski WorldTour.

Kljub temu, da ni nastopil na zadnji dirki sezone, je van der Breggen skozi sezono naredil dovolj, da je osvojil skupni naslov zahvaljujoč zmagam na dirkah Liege-Bastogne-Liege, Amstel Gold in Giro d'Italia femminile med drugi.

Van der Breggen je premagal Annemiek Van Vleuten iz Orica-Scott in Katarzyno Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) do nagrade kljub njuni hudi konkurenci tekom leta.

To je sledilo izjemnemu letu 2016, ko je Nizozemka osvojila cestno evropsko prvenstvo ter zlato na olimpijski cestni dirki in bron v olimpijskem kronometru.

Zaradi te skoraj neustavljive forme je 27-letnik postal favorit za prevzem mavrične majice ta mesec v Bergnu na Norveškem.

Z razgibanim parcourjem in močno ekipo za sabo bo van der Breggen na cestno dirko vstopila kot zaznamovana ženska, ki se najbolj boji, česa vse bo zmožna med dirko.

Z dirko, ki traja 8 krogov na 19,1 km dolgem krogu, bodo kolesarji dosegli vrh Salmon Hilla ob vsakem vprašanju. 1,5 km v dolžino v povprečju 6,4 %, ta test ustreza udarnim atributom van der Breggen in je lahko videl, kako je sklenila svoj prvi mavrični dres.

Tudi van der Breggnu ni naklonjen samo valoviti parkour. Pomaga, da bodo v soboto, 23. septembra, njeni najhujši tekmeci soigralci.

Druga najboljša kolesarka letos je prav tako Nizozemka. Annemick Van Vlueten je bila v zadnjem času največji izziv za van der Breggna, vendar bosta oba skupaj nosila nizozemsko oranžno barvo.

Potem se ozremo k Marianne Vos, trikratni svetovni prvakinji v cestni dirki in verjetno najboljši kolesarki vseh časov. Kljub temu, da se je skoraj vrnila k svojemu vrhunskemu vrhuncu, bo Vosova najverjetneje morala slediti strankarski liniji za van der Breggna.

Potem se obrnite na vrhunsko kronometristko in domačo Ellen Van Dijk in nenadoma boste spoznali oblastno naravo nizozemske ekipe.

Največji izziv za naslov Van der Breggna bi najverjetneje prišel iz Velike Britanije, z nekdanjo šampionko Lizzie Deignan, primerno za bergenske zanke.

Medtem ko načrtuje, da bo pripravljena za dirko, je operacija odstranitve slepiča zavrnila Deignanove priprave in bo postavilo pod vprašaj, ali se bo na dirko podala v najboljši formi.

Zmagovalka Madrid Challenge za la Vuelta Jolien D'hoore bi bila pomembna grožnja, če bi se dirka končala v sprintu, vendar je Belgijka že priznala, da je proga zanjo pretežka.

Drugih izzivov ni mogoče prezreti z Niewiadomo in Američanko Coryn Rivera (ekipa Sunweb), ki sta več kot sposobna premagati van der Breggna na več načinov.

Vendar pa bo z močjo nizozemske ekipe in poletno formo van der Breggna potrebna nepozabna vožnja, da bi leteči Nizozemki iztrgali deviški mavrični dres.

Večina pogovorov o svetovnem prvenstvu se je vrtela okoli tega, ali bo Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nadaljeval svojo trdnjavo na mavrici in si lahko zagotovil rekordni tretji zaporedni moški elitni naslov.

Vendar pa smo z van der Breggenom in žensko elitno dirko lahko priča resnično dominantni predstavi.