Chris Hoy bo dirkal 24 ur Le Mansa

Kazalo:

Hoy bo postal prvi dobitnik zlate olimpijske medalje na dirki Le Mans, enega najprestižnejših dogodkov v motošportu

Chris Hoy, najbolj odlikovan kolesarski olimpijec vseh časov s šestimi zlatimi medaljami, bo junija 2016 postal prvi športnik katere koli poletne olimpijade, ki bo nastopil na 24 urah Le Mansa.

Po dirkanju na britanskem prvenstvu GT leta 2014, preden je leta 2015 zmagal v evropski kategoriji LM P3, se je Hoy dovolj izkazal, da se je v sodelovanju z Nissanom preizkusil v Le Mansu.

'V smislu motošporta je vse. 24 ur Le Mansa je zame vrhunec. To je tisto, za kar sem delal zadnja tri leta, je dejal Hoy. 'Neverjetno je izvedeti novico, da imam sedež za Le Mans. Še vedno ne morem čisto verjeti.'

Slika
Slika

Hoy je produkt Nissanovega programa 'gamer to racer', katerega cilj je razviti uspešne voznike GT Academy v profesionalne dirkače. Po svojem prvem GT Championsipu je bil Hoy prijavljen v evropsko serijo Le Mans v razredu prototipov LM P3, ki ga poganja Nissan. S svojo ekipo Team LNT je Hoy zmagal na treh od svojih prvih štirih tekmovanj v seriji s sovoznikom Charliejem Robertsonom – dosežek, ki mu je prinesel naslov voznika LM P3.

V letošnji pripravi na Le Mans bo Hoy znova vozil Nissan, tokrat LM P2, ki ga bo uporabljal v Le Mansu, z novo ekipo Algarve Pro Racing.

'Čas od mojega dirkaškega debija do vožnje v Le Mansu je bil kratek,' priznava Hoy, 'toda številni športniki Akademije GT so to pot opravili še hitreje. Neverjetno je, kaj je mogoče doseči s pravo podporo in pravimi ljudmi okoli sebe.'