Rohan Dennis osvojil naslov avstralskega prvaka v kronometru na debiju ekipe Ineos

Kazalo:

Mithelton-Scott's Luke Dubridge brani naslov na impresiven način

Rohan Dennis je svojo kariero v ekipi Ineos začel z drugim mestom za Lukom Durbridgeom iz Mitchelton-Scotta na avstralskem državnem prvenstvu v kronometru v Ballaratu v Viktoriji.

Svetovnega prvaka je že drugo leto zapored osvojil naslov Durbridge, ki je 37,5 km dolgo progo prevozil v času 46 minut in 19 sekund.

Durbridge je uspel najti 18 sekund za Dennisom na celotni progi in tako osvojil svoj četrti državni naslov v karieri na kronometru.

To se je zgodilo po tesni dirki na progi, v kateri sta oba kolesarja na polovici časa ločile le tri desetinke sekunde. Durbridge pa je v zadnjih fazah uspel prevzeti prestavo in na koncu prečkal mejo z izrazito zmago.

Novi podpis Jumbo-Visma Chris Harper je dosegel zmagovalni oder, čeprav v času 1 minute in 52 sekund zaostanka za Durbridgeom, in s tem zaključil prvo trojico vseh svetovnih turnej.

V ženski konkurenci je 19-letna Sarah Gigante iz Tibco-SVB dosegla impresivno zmago v elitni kategoriji in kategoriji do 23 let ter premagala kolesarki WorldTour Grace Brown in Amando Spratt do prvega elitnega naslova.

Gigante je premagal Browna za devet sekund na 28,6 km dolgi progi, Emily Herfoss pa je zaokrožila zmagovalni oder le sekundo za Brownom. Dobitnik bronaste medalje s svetovnega prvenstva Spratt je končal z zaostankom 31 sekund.

Ti rezultati kronometra so prvi okus večjih novic o dirkah od začetka novega leta. Naslednje bodo ženske in moške etapne dirke Tour Down Under, ki se bodo odvijale v Adelaidi 16. oziroma 21. januarja.

Vendar pa nekateri deli kolesarske skupnosti dvomijo o izvedbi teh dirk glede na trenutno krizo zaradi gozdnih požarov, ki je zajela velik del Avstralije.

Od začetka septembra so požari terjali življenja 25 ljudi in stotine milijonov živali ter pri tem uničili 2000 domov.