Rohan Dennis dosegel hat-trick v avstralskem kronometru

Kazalo:

Tretji zaporedni naslov osvojil Dennis v dominantni predstavi, Garfoot je obdržala naslov pri ženskah

Rohan Dennis (BMC Racing) je dosegel hat-trick na kronometru avstralskega državnega prvenstva z dominantno predstavo, v kateri je končal 1 minuto 8 sekund pred tekmeci.

Strokovnjak za kronometer, ki je dosegel zmago, saj je za več kot minuto prehitel drugouvrščenega Lukea Durbridgea (Mitchelton-Scott) in 1 minuto 44 sekund za moštvenim kolegom Richiejem Portejem, ki je zaokrožil zmagovalni oder.

Dennis je dosegel povprečje neverjetnih 47,9 km/h na 40,9 km dolgi progi zunaj in nazaj, postavljeni v Ballaratu, in končal z nepremagljivim časom 51:14.

Južni Avstralec bo brez dvoma zadovoljen s svojo formo pred cestno dirko ta konec tedna in nato prvo letošnjo dirko WorldTour, Tour Down Under, dirko, na kateri je Dennis že zmagal leta 2015.

Ko je govoril na ciljni črti, je bil 27-letnik podcenjen v svojem slavju, čeprav ponosen, da se je ubranil hude konkurence in osvojil tretjo majico.

'V Evropi sem že veliko dlje in glavna skrb zame je bila vročina in kako bom danes preživel. Zato sem vesel, da sem se s tem kar dobro spopadel in prišel domov z zmago, « je dejal.

'Priti sem, zmagati in nositi dres do konca leta je čast. Težko je zmagati, kot vidite s fanti, kot so Richie Porte, Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) in Miles Scotson, ki vsako leto napreduje in napreduje.'

Kljub temu, da je nekdanji prvak, bo Richie Porte nedvomno vesel bronaste medalje. Po grozljivi nesreči na lanski Dirki po Franciji je imel Tasmanec omejeno vožnjo, saj je bil to njegov prvi kronometer po tisti nesrečni dirki.

Porte je povedal o svojem olajšanju, da je končno spet lahko dirkal na polno, preden se veseli dirkanja na cestni dirki z novimi soigralci.

'Dolgo je že minilo, odkar sem res trdo dirkal in danes je bil tako naporen dan. V najboljših časih je to težka proga, toda ob tej vročini je bil dober majhen zadetek. Stopničke so bile velik cilj in to je bil zame dober rezultat, ' je dejal Porte.

'Vožnja na čas je bila dobra predstavitev forme za nas [BMC Racing], ki se bomo v nedeljo podali na cestno dirko, in veselim se dirkanja s Simonom Gerransom namesto proti njemu.'

V ženski konkurenci je Katrin Garfoot posnemala Dennisa in dosegla tretjo zaporedno zmago v kronometru.

36-letnica je izbrisala igro in končala 2 minuti 29 sekund pred najbližjo tekmico Lucy Kennedy. Dobitnica dvojne medalje na svetovnem prvenstvu iz leta 2017 bo ta konec tedna poskušala obdržati svoj naslov na cesti, kar bi bil zgodovinski dosežek z dvojnim dvojčkom.