Tom Pidcock po samostojni etapni zmagi prevzel vodstvo na dirki Baby Giro d'Italia

Kazalo:

21-letnik navdušuje na Giru do 23 let po zmagi na 4. etapi

Tom Pidcock je prevzel vodstvo na dirki 'Baby Giro d'Italia', potem ko je v torek zmagal na četrti etapi.

21-letni Yorkshirečan je osvojil impresivno solo zmago na 159,6 km dolgi gorski etapi od Bonferraro di Sorga do Bolce, ko se je domov odkotalil 22 sekund pred 20-letnim Italijanom Kevinom Colleonijem na težkem ciljnem klancu.

Pidcock je agresivno dirkal na predzadnjem vzponu dneva, La Colina, preden je napadel zadnji vzpon na Bolco s 3 km preostalimi. Hitro je vzpostavil 30-sekundno prednost in uspel zadržati zasledovalce ter prevzeti vodstvo na dirki s štirimi preostalimi etapami.

Pidcock zdaj vodi pred Colleonijem v generalni razvrstitvi za 58 sekund, medtem ko je 21-letni Giovanni Aleotti tretji v skupnem seštevku z 1 minuto in 15 sekundami.

To je bila pravična nagrada za kolesarja ekipe Trinity Racing Team, ki je zasedel drugo mesto na 3. etapi v Mordanu in izgubil zmanjšan šprint proti 21-letnemu Luci Colnaghiju.

Pidcock bo zdaj moral ubraniti 58 sekund prednosti glede na preostale težke etape. Sredino in četrtkovo etapo naj bi odločili skupinski sprinti, medtem ko bosta zadnji dve etapi v gorah verjetno odločili skupno dirko.

7. etapa se bo zaključila z vrhom na osupljivem Montesplugi, ogromnem 28,2 km dolgem vzponu pri 5,7 % v regiji Lombardija, medtem ko se bo 8. etapa dirka zaključila v Aprici z obiskom Passo del Mortirolo prej čez dan.

Ali bo Pidcock uspel ubraniti vodstvo na dirki v visokogorju, ni znano, vendar njegov včerajšnji uspeh samo potrjuje njegovo napredovanje kot enega najbolj vznemirljivih britanskih kolesarskih obetov v več disciplinah.

Februarja je Pidcock končal na drugem mestu na elitnem svetovnem prvenstvu v ciklokrosu za Mathieujem van der Poelom. Prejšnji mesec je Pidcock zasedel tudi četrto mesto na kronometru evropskega prvenstva do 23 let.