Indian Pacific Wheel Race: Hall proti Allegaertu v 5. dan

Kazalo:

Medtem ko se neprekinjena kolesarska dirka po Avstraliji s samostojno podporo nadaljuje, se zdi, da bo dvoboj med Mikeom Hallom in Kristofom Allegaertom

Indian Pacific Wheel Race, kolesarska dirka po Avstraliji brez postankov, ki jo podpira sam, je že peti dan in dva velikana ultra kolesarstva, Mike Hall in Kristof Allegaert, sta se uveljavila kot vodilna dirka. prvi tekači.

Dirka se je začela 18. marca v mestu Fremantle na zahodni obali in do petega dne (v času pisanja) je Kristoff dosegel neverjetnih 2270 km. Hall je na drugem mestu na cesti, saj je prevozil 2190 km.

Belgijec Kristoff je trikratni zmagovalec Transcontinentala, medtem ko je Mike Hall leta 2012 zmagal na uvodni svetovni kolesarski dirki (dirki okoli sveta), zmagal pa je tudi na drugih prestižnih ultra dogodkih, kot je Tour Divide in Trans-Am v Ameriki. Britanec je tudi glavni organizator transkontinentalne dirke.

To je prvič, da sta se oba kolesarja - ki veljata za najboljša dva ultra kolesarja na svetu - pomerila na dirki in Kristoff je bil tisti, ki je predčasno odstopil in užival v neverjetni močan začetek, medtem ko se je Hall trudil obdržati korak zadaj.

Vendar je Hall po prečkanju ravnine Nullarbor, kjer je 146,6 km dolg ravni odsek ceste, vrzel vrzel na 30 km. Po premoru za spanje se je Kristoff premaknil nazaj naprej.

Ko se bo dirka nadaljevala, bo zanimivo videti, ali bo Kristoff lahko nadaljeval s tem, kar je bil osupljiv, in ali ima Hall kaj v načrtu za kasnejši protinapad. S ciljem v Sydneyju je do konca še več kot polovica dirke, tako da se lahko še marsikaj zgodi, ko bo napredovala najprej vzdolž znamenite Velike oceanske ceste in nato avstralskih Alp, na svoji 5500 km dolgi poti proti vzhodu.

Spremljajte dirko s sistemom za sledenje v živo tukaj: curvecycling.com.au/pages/indian-pacific-wheel-race.

In računa dirke na Twitterju in Youtube tukaj: @Indi_Pac in Curve Cycling Youtube.

Ali pa podprite organizatorje in spremljajte dirko tukaj.