Giro di Sicilia se po 42-letnem premoru vrača z vrhom Etne

Kazalo:

Vrh na gori Etna osrednji del nove etapne dirke na italijanskem otoku Sicilija

Giro di Sicilia naj bi se naslednji mesec vrnil na profesionalni koledar po 42 letih v divjini, osredotočen na cilj na vrhu znamenitega vulkana Etna.

Štiridnevna etapna dirka, ki je bila predstavljena danes prek lastne spletne strani, bo potekala po italijanskem otoku Sicilija od srede, 3. do sobote, 6. aprila 2019.

Prve tri etape bodo dnevi, namenjeni sprinterjem in udarcem, zadnja etapa pa se bo končala z vrhom na vulkanu Etna.

Prva etapa bo večinoma ravna 165 km dolga pot od starodavnega pristanišča Catania, severno ob obali do mesta Milazzo na skrajnem severovzhodu otoka.

Slika
Slika

Druga etapa bo nekoliko bolj hribovita in precej daljša z 236 km dolgim tekom od Capo d'Orlanda do metropolitanskega središča Palerma. 3. etapa potuje po celini, spet dan, ki se premika, s 188 km vožnje od C altanissette do Raguse.

S tem je dirka pripravljena za zadnji, odločilni dan, močan 119 km dolg sprint od Giardini Naxosa do vrha Etne.

Tour of Sicily je ena najstarejših italijanskih kolesarskih dirk na koledarju. Prvič so jo uprizorili davnega leta 1907, ko jo je dobil trikratni prvak Giro d'Italia Carlo Galetti.

Dirka je nato v naslednjih 70 letih potekala občasno, med zmagovalci sta bila Diego Ronchini in Roger De Vlaeminck.

Zadnjo dirko, ki je potekala leta 1977, je zmagal Guiseppe Saronni, ki je kasneje osvojil dva naslova Gira, Milano-San Remo, Il Lombardia in svetovno prvenstvo v cestni dirki leta 1982.

Vrnitev dirke na koledar je pritegnila nekatere največje in najboljše športne ekipe z UAE-Team Emirates, Androni Giocattoli-Sidermec, Wanty-Groupe Gobert in Israel Cycling Academy, vse potrjene za štartno črto.

Edina opustitev, zaradi katere bodo sicilijanski Tifosi verjetno razočarani, je Bahrain-Merida, kar pomeni, da najbolj cenjeni kolesarski sin Sicilije Vincenzo Nibali ne bo prisoten.