Alejandro Valverde je moral zaradi poškodbe zapustiti Giro d'Italia

Kazalo:

Movistar se bo zanašal na Lando in Carapaza za generalno razvrstitev, ker Valverde ne more okrevati po nesreči

Svetovni prvak Alejandro Valverde je bil prisiljen zapustiti dirko Giro d'Italia zaradi poškodbe, ki jo je staknil prejšnji konec tedna Liege-Bastogne-Liege.

V sporočilu za javnost je Movistar potrdil, da je kolesar veteran utrpel oteklino v medenici po trčenju na treningu med tekom proti Liegeu in da se ne bo zacelila pravočasno za Giro, ki se začne teden dni v soboto.

'Ekipa Movistar je v petek potrdila, da Alejandro Valverde, ena njenih glavnih referenc za 102. Giro d'Italia, ki se začne naslednjo soboto v Bologni, ne bo mogel začeti prve Grand Tour of sezona, « preberite sporočilo za javnost.

'Domalec iz Murcije si ni mogel pravočasno opomoči od kostnega edema v križnici po nesreči na enem od treningov pred Liege-Bastogne-Liege, v četrtek, 25. aprila.

'Svetovni prvak bo še naprej okreval, ne da bi tvegal, da bi v naslednjih tednih našel svojo najboljšo formo in se začel pripravljati za drugo polovico sezone 2019.'

To pomeni nenaden konec razočarajoče pomladi za 39-letnika.

Medtem ko se je sezona začela dovolj dobro z etapno zmago na turneji ZAE in uvrstitvijo med najboljših 10 na dirki Milano-San Remo in dirki po Flandriji, so bile njegove predstave na Ardennes Classics slabše.

Španec je odšepal na 66. mesto na dirki Amstel Gold, kar je bil njegov prvi rezultat zunaj 50 najboljših na kateri koli dirki po letu 2017, nato pa je končal na 11. mestu v Fleche Wallonneju, kar je bil njegov prvi izid brez zmagovalnega odra po letu 2013. Slednji rezultat je zapisan do Valverdeja, ki je v finalu dirke pogoltnil čebelo.

Ardennes Classics so se nato nenadoma končale, ko je svetovni prvak zapustil Liege-Bastogne-Liege, ker zaradi poškodbe ni mogel voziti.

Valverde bo zdaj začel okrevanje s pogledom na Vuelta a Espana in obrambo naslova svetovnega prvaka, oboje septembra. Če preskočite Giro, bo morda Valverde dirkal tudi na Tour de France v pomoč Nairu Quintani.

Za Movistar je Valverdejev Giro udarec, vendar ni vse upanje izgubljeno.

Španska ekipa WorldTour se bo še vedno lahko zanesla na Richarda Carapaza, ekvadorskega preboja na lanski dirki, ki mu je uspelo končati četrto in zmagati tudi na vrhu v Montevergine di Mercogliano.

Ekipa bo vzela tudi Mikela Lando. Baskovski kolesar je že dosegel zmagovalni oder na Giru, tretji leta 2015, nedavno pa se je vrnil v formo, ko je 29-letnik končal na sedmem mestu v Liege-Bastogne-Liege.

102. Giro d'Italia se začne naslednjo soboto s kratkim 8,2 km dolgim kronometrom v Bologni.