Bernal, Nibali in Kwiatkowski bodo zaradi slabe forme izpustili svetovno prvenstvo

Kazalo:

Trojica se po napornih sezonah in pomanjkanju forme odloči, da ne bo dirkala na Yorkshire Worlds

Prvak Tour de France Egan Bernal, moštveni kolega ekipe Team Ineos Michal Kwiatkowski in večkratni prvak Monumenta Vincenzo Nibali so se vsi odločili, da bodo naslednji vikend izpustili svetovno prvenstvo v Yorkshiru.

Vsi trije so se odločili proti naporni 285 km dolgi progi, ki se konča v Harrogateu, pri čemer so kot razlog za odsotnost navedli težke sezone in nezmožnost vožnje po najboljših močeh.

Bernala je kolumbijska nacionalna zveza v ponedeljek imenovala za del seznama osmih članov za cestno dirko, vendar je bilo vodstvo manj kot dan kasneje prisiljeno v neprijeten položaj in potrdilo, da bo dejansko izpustil dirko, njegovo mesto pa je zasedel Carlos Betancur iz Movistarja.

'Trener Carlos Mario Jaramillo je Bernala vključil med osem izbranih kolesarjev skupaj z Nairom Quintano, Fernandom Gavirio, Alvarom Hodegom, Sebastianom Molanom, Sebastianom Henaom, Estebanom Chavesom in Danielom Martinezom,' je prebrano v izjavi.

'Vendar se je v ponedeljek, na zadnji dan registracij pri UCI, nadarjeni kolesar ekipe Ineos odločil zavrniti izbor, zato je Betancur, ki je bil prijavljen v predizboru, zasedel njegovo mesto.'

22-letnik je trenutno v Evropi in trenira v Italiji, vendar trenira za konec sezone Italian Autumn Classics, namesto da bi zastopal svojo državo v Yorkshiru.

Podobno se je štirikratni zmagovalec Grand Toura Nibali prav tako umaknil s Svetovnega tekmovanja, saj je bil že imenovan v ekipo.

Kolesar Bahrain-Meride je bil izbran kot del italijanske osemčlanske ekipe, a je nato priznal, da ni v formi, ki je potrebna, da bi s 'spoštovanjem' predstavljal svojo državo.

'Italijanski dres je zame strašljiv, pokazati moraš spoštovanje. Nisem v najboljši formi in zato ni prav, da prevzamem mesto nekoga drugega, « je Nibali povedal za Gazzetta dello Sport po dirki v Kanadi.

Azzurri bodo zdaj kolesarili v podporo vsestranskemu sprinterskemu dvojcu Matteu Trentinu in Sonnyju Colbrelliju.

Zadnje veliko ime, ki je izpuščeno, je nekdanji svetovni prvak Michal Kwiatkowski, ki je izjavil, da ni na voljo za Yorkshire, potem ko je priznal, da ni v formi za izziv na dirki.

Prvak iz leta 2014 je imel mirno leto, saj se je trudil narediti vtis kot domači igralec ekipe Ineos na Dirki po Franciji, preden je na Veliki nagradi Quebeca in Montreala izvedel anonimne nastope.

'Ne čutim nič drugega kot spoštovanje do teh barv in poljskega orla na dresu, zato ne bom vozil svetovnega prvenstva 2019,' je Kwiatkowski zapisal na Twitterju.

'Po Tour de France sem rekel, da moje telo kriči po odmoru. Od takrat ne lovim več rezultatov. To sem res potreboval. Držim pesti za poljsko ekipo.'

Poljska se bo zdaj osredotočila na Rafala Majko iz Bora-Hansgrohe, ki je pred kratkim pokazal dobro formo in končal na šestem mestu v generalni razvrstitvi na Vuelta a Espana.