Dowsett si je z vožnjo na čas za svetovno prvenstvo zagotovil dodatno mesto na olimpijskih igrah v Tokiu v Veliki Britaniji

Kazalo:

Kljub najboljši uspešnosti v karieri Dowsett morda še vedno zamudi olimpijske igre naslednje leto

Kljub temu, da je Veliki Britaniji zagotovil dodatno mesto na kronometru na olimpijskih igrah naslednje leto z najboljšim petim mestom v karieri na svetovnem prvenstvu v kronometru, Alex Dowsett morda ne bo imel zagotovljenega mesta v Tokiu 2020.

Kolesar Katusha-Alpecin je končal z 2:02 zaostankom za končnim zmagovalcem Rohanom Dennisom, ki je izločil konkurenco Belgijca Remca Evenepoela in Italijana Filippa Ganne, ki sta končala na stopničkah.

Dowsettova vožnja pa je bila dovolj dobra, da je Velika Britanija prejela drugo mesto v kronometru na naslednjih poletnih olimpijskih igrah na Japonskem.

Izvedba 30-letnika v Harrogateu bi nakazovala, da bi bil med favoriti za zastopanje Velike Britanije v Tokiu, vendar bi ga zaradi strogih pravil glede udeležbe lahko zamudil.

'Ta uspešnost ponuja olimpijske igre kot možnost, vendar imajo to smešno pravilo, po katerem moraš biti del ekipe za cestno dirko, da lahko voziš kronometer,' je dejal Dowsett.

'To je smešno, ker je to tako, kot bi rekel Usainu Boltu, če hočeš preteči 100 m, moraš preteči 800 in 1500 m, to sta različna športa.'

Dowsett je zgrešil stopničke za samo sedem sekund, vendar je presegel svoja pričakovanja pred dirko, tako da se je uvrstil med prvih pet. Dobra predstava je tudi pomenila olajšanje za Dowsetta, ki je čutil pritisk domačega svetovnega prvenstva.

'Pred kronometrom sem bil zadnjih nekaj dni res živčen. Ko postanem živčen, se začnem premikati in [postanem] neproduktiven ter ne počivam,' je po dirki dejal Dowsett.

'Ne maram cilja, kje želim končati, ker želim zmagati. Če pogledam, kaj je realno, bi si mislil, da je top 10, tako da sem zadovoljen s petim. Lepo je bilo, da se je vse združilo.'

Eden od kolesarjev, ki so strmoglavili Dowsetta, je bil 19-letni Evenepoel. Medtem ko je Belgijec zmagovalcu dneva prepustil skoraj 70 sekund, je bila to izjemna predstava, glede na to, da je pred samo 12 meseci dirkal kot mladinec.

Dowsett je zabeležil Evenepoelov nastop in ga označil za pravega kandidata za zlato v Tokiu naslednje leto.

'Fenomenalen je. Če izvzamemo njegovo starost iz enačbe, je v dveh mesecih osvojil Classico San Sebastian, Dirko po Belgiji in evropski kronometer. To so tri popolnoma različne dirke, ki bi jih morali zmagati trije različni kolesarji, kar je nekaj posebnega, ' je dejal Dowsett.

'Zagotovo bo moral Rohan nanj pravilno gledati kot na konkurenco za olimpijske igre naslednje leto.'