Oglejte si neverjetno zmago Eda Laveracka National Hill Climb na Stravi

Kazalo:

Mladi Valižan je imel mogočnih 7,25 w/kg na 5,5 km vzponu na Haytor

Mladi Valižan Ed Laverack je prejšnjo nedeljo na Haytorju v Devonu dosegel svoj prvi naslov državnega prvenstva v britanskem vzponu. 25-letni poklicni jahač je na 5,5 km dolgem vzponu postavil nedosegljiv čas 11 minut 37 sekund, da je Paula Doublea iz Velo Cluba Venta udobno prehitel za 9 sekund. Richard Bussell iz AreoCoacha, ki je zasedel tretje mesto, je zaostal 29 sekund.

Laverack, ki dirka za ekipo SwiftCarbon Pro Cycling na celinski ravni, je navdušil v hladnih, a suhih razmerah in osvojil naslov ter izboljšal rekord proge, ki ga je postavil leta 2018.

Laverack je podrl 39 let star rekord Haytor Hill Climb leta 2018 s časom 12 minut 24 sekund. Konec tedna je Valižan ta prejšnji najboljši čas izboljšal za nadaljnjih 47 sekund.

To je bil dan padanja rekordov, saj je Hayley Simmonds za 45 sekund izboljšala tudi rekord proge za ženske, ki ga je že držala, in končala v času 14 minut 17 sekund.

To je bila vrhunska predstava Laveracka, rojenega v Llanelliju, ki je od takrat delil svojo vožnjo na Stravi.

Slika
Slika

Daljši vzpon kot običajno za Hill Climb Nationals, Laverack je uspel vzdržati napornih 428 vatov za 5,5 km, 6-odstotni vzpon pri povprečni hitrosti 26,5 kmh. Z zahtevano težo 59 kg je to pomenilo, da je imel med celotno vožnjo 7,25 w/kg.

Pri izmerjeni uspešnosti je Laverack zdržal skušnjavo, da bi šel premočno, pri čemer je njegova moč ostala okoli 450 W večji del vzpona, preden se je povečala na 500 W za zadnjih 500 m.

Laverackova kadenca je bila tudi razmeroma nizka za tako dolg vzpon, v povprečju 93 vrt/min.

Z odseki navzdol med vzponom je imel Laverack celo redkost, da je med vožnjo presegel 50 kmh, kar je zagotovo pripomoglo k izkrivljanju povprečne hitrosti 26 kmh.

Ni presenetljivo, da je z rekordom proge prišla Strava KOM (prava nagrada), saj je Laverack postavil čas 11 minut 27 sekund na segmentu, imenovanem 'Haytor official HC'.

To je bila ena od 20 kron, ki jih je mladenič osvojil na dan skupaj s svojim novim modro-belo-rdečim črtastim dresom, ki je bil skromen pri zmagi: 'Izpeljal sem načrt. Imel dobre noge. Odlična podpora množice in spleta. Vesel sem, da sem lahko dokončal delo.'