Tom Pidcock je osvojil zlato na olimpijski dirki v gorskem kolesarstvu

Kazalo:

21-letnik osvoji prvo zlato moštva GB v gorskem kolesarstvu, ko se Mathieu van der Poel ponesreči

Tom Pidcock je osvojil prvo kolesarsko zlato medaljo ekipe GB na olimpijskih igrah v Tokiu 2020 v moškem gorsko kolesarskem teku.

Yorkshirec je premagal švicarskega kolesarja Mathiasa Flückigerja, saj je bil favorit pred dirko Mathieu van der Poel prisiljen odnehati po težki nesreči v uvodnem krogu. Branilec naslova Nino Schurter je bil le četrti, Španec David Valero pa je osvojil bron.

Pidcockova zmaga pomeni, da je postal prvi britanski kolesar, ki je osvojil medaljo v disciplini gorskega kolesarjenja od njene uvedbe na igrah v Atlanti leta 1996.

21-letnik je na koncu z relativno lahkoto osvojil zlato, ko je na tehnični progi za gorsko kolesarjenje Izu premagal Flückigerja za 20 sekund. Pidcock se je uspel samostojno odriniti dva kroga pred koncem, potem ko se je izkazal za premočnega na različnih strmih vzponih 4 km dolge proge. Pritisk, ki ga je izvajal Pidcock, je Flückigerja spustil nogo in ostala sta dva kroga, le da bi Veliki Britaniji zagotovil zlato.

Z dovolj časa za slavje je Pidcock lahko zgrabil britansko zastavo, medtem ko je vozil ob ciljni črti.

Pidcock je imel med dirko tudi precejšen delež sreče, saj se je za las izognil Van der Poelovemu spektakularnemu padcu na začetku dirke. Van der Poel se je boril še naprej, a je na koncu opustil dva preostala kroga, saj so njegove poškodbe terjale svoj davek.

Ineos Grenadier je svoj olimpijski uspeh označil za 'neresničnega', potem ko je izjavil, da ni imel dobre dirke, odkar si je zlomil ključnico v nesreči v začetku junija.