Svetovno prvenstvo: Tom Pidcock je zmagal v kronometru za mladince

Kazalo:

K svojim naslovom v ciklokrosu je Tom Pidcock zdaj postal mladinski svetovni prvak v TT

Tom Pidcock je zmagal v kronometru za mladince na svetovnem prvenstvu UCI po osupljivo hitri vožnji po progi v Bergnu na Norveškem.

Britanski kolesar je zmagal na 21,1 km dolgi preizkušnji s časom 28:02,15 in Antonio Puppio (ITA) potisnil na drugo mesto za 12 sekund. Filip Maciejuk (POL) je dosegel zmagovalni oder.

Pidcock je že bil aktualni svetovni, evropski in britanski državni prvak v ciklokrosu ter britanski državni prvak v kriteriju. Spomladi je zmagal tudi na Junior Paris-Roubaix.

Osemnajstletnik naj bi svoj profesionalni debi v ciklokrosu naslednji mesec opravil s Telenet-Fidea Lions in govori se, da bo za naslednjo sezono iskal cestno ekipo Continental.

Pidcock se bo v petek udeležil cestne dirke kot favorit in malokdo bo stavil proti njemu, da domov odnese še eno majico.

Volčna proga se bo najverjetneje končala s sprintom skupine, morda iz zmanjšane skupine, toda parcours v klasičnem slogu bo ustrezal Pidcockovim prednostim.