Svetovno prvenstvo 2018: Van Vleuten udobno zmagal na vseh nizozemskih stopničkah

Kazalo:

Štirje nizozemski kolesarji med najboljših 10, medtem ko Van Vleuten brani svojo mavrično majico. Fotografije: Innsbruck-Tirol 2018 / BettiniPhoto

Posamični kronometer za svetovno prvenstvo za ženske se je izkazal za vsenizozemsko zadevo, saj je Annemiek van Vleuten premagala rojakinji Anno van der Breggen in Ellen van Dijk ter osvojila mavrično majico.

Van Vleuten se je uspela obdržati vso drugo polovico proge in premagati Van der Breggen za 29 sekund ter si tako zagotoviti drugi zaporedni naslov svetovne prvakinje v kronometru.

35-letnik je 28,5 km dolgo progo prevozil v času 34 minut in 25 sekund.

Nizozemci so uvrstili štiri kolesarje med najboljših 10, zahvaljujoč šestemu mestu Lucinde Brand, medtem ko je Američanom prav tako uspel impresiven nastop s petim, sedmim in desetim mestom za Leah Thomas, Amber Neben in Tayler Wiles.

Bronasta medalja Van Dijk je zgodaj zasedla vroč sedež in prevzela mesto Brandove, preden je videla, da je Van der Breggen svoj čas izboljšala za skoraj minuto. Zadnji, ki je zapustil klančino, je bil končni zmagovalec Van Vleuten, ki je prevzel zdravo vodstvo pri prvi delitvi časa.

Časi na progi so nakazovali, da je kolesarka Mitchelton-Scott nato v zadnjih nekaj kilometrih izgubila sekunde proti nizozemski moštveni kolegici, pri čemer se je s 24 sekund na kratki razdalji skoraj zmanjšala na 10 sekund.

Vendar so se ti izkazali za zmedene, saj je do takrat, ko je Van Vleuten prečkala mejo, za pol minute izboljšala čas Van der Breggna.

Sčasoma je bilo videti, da je Van Vleuten zadovoljen z zmago, saj je prevladoval na progi in postavil najhitrejše čase na vsakem od vmesnih delih.

Kar zadeva britanske interese, sta Alice Barnes in Hayley Simmonds objavili konkurenčne rezultate in končali na 22. oziroma 23. mestu.

Van Vleuten je po svoji zmagi komentirala: 'Želiš samo osvojiti majico in vem, kako je trenirati in dirkati v tej majici,' preden se veseli sobotne elitne cestne dirke, na kateri je je favorit za zmago.

Prav tako je povedala, kako je bila proga brezkompromisna in izjavila, da 'težka stvar ni bil vzpon, ampak to, da ni bilo okrevanja pri spustu.

'Vozim 80 kmh pri spustu, vendar potiskam prestavo navzdol.'

Van Vleuten bo imela malo časa za slavje, saj se zdaj osredotoča na osvojitev prvega naslova svetovne prvakinje na cestni dirki.

Poleg Van Der Breggen in branilke naslova ter Nizozemke, Chantal Blaak, bo Van Vleuten iskala še eno nizozemsko zmagovalko elitnega svetovnega cestnega dresa za ženske.