Giro d'Italia 2018: Tom Dumoulin je zmagal na 1. etapi kronometra in prevzel rožnato majico

Kazalo:

Branilec naslova je najhitrejši dneva na težki progi po ulicah Jeruzalema v Izraelu

Tom Dumoulin (ekipa Sunweb) je zmagal na 1. etapi dirke Giro d'Italia 2018, 9,7 km dolgem posamičnem kronometru v Jeruzalemu v Izraelu, in tako osvojil prvo rožnato majico na dirki.

Rohan Dennis (BMC Racing) je večino dneva preživel na dirkalnem sedežu, vendar je zadnji voznik Dumoulina uspel izboljšati svoj čas za dve sekundi, s ciljnim časom 12,02. Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) je zaokrožil dnevne stopničke.

Zdi se, da je prejšnja nesreča vodje ekipe Sky Chrisa Frooma vplivala na njegov končni nastop, potem ko je postavil čas 12,39 in 37 sekund prepustil branilcu naslova Dumoulinu, kar je precejšnja izguba na tako zgodnji točki dirke.

Eden kolesarjev v generalni razvrstitvi, ki bi lahko bil ponosen na svojo današnjo predstavo, je bil Simon Yates (Mitchelton-Scott), ki je končnemu zmagovalcu uspel prepustiti le 20 sekund.

Giro d'Italia: razčlenitev 1. etape

Prva etapa 101. Gira d'Italia se je zapisala v zgodovino z začetkom v Jerzualemu v Izraelu: prva velika turneja, ki se je začela zunaj evropskih obal.

Kratka 9,7-kilometrska tehnična proga po ulicah Jeruzalema je obljubljala, da bo težka in bo povzročala težave že od začetka.

Še preden se je etapa sploh začela, je favorit pred dirko Froome doživel dramo, ko je udaril v špil med vožnjo po progi v začetku dneva. Kolesar je bil nato posnet, kako močno šepa z velikimi odrgninami na desni nogi.

Miguel Angel Lopez (Astana) je prav tako udaril ob tla s Kanstantsinom Siutsoujem (Bahrain-Merida), drugim padcem, ki si je zlomil ključnico in zapustil dirko, še preden se je začela.

Fabio Sabatini (Quick-Step Floors) je imel čast startati na dirki, vendar je bil njegov mladi moštveni kolega Remi Cavanga tisti, ki je postavil najhitrejši čas na začetku dneva s časom 12,37.

Mladi Francoz je nekaj časa sedel na vročem sedežu, dokler eden izmed favoritov dneva ni zakotalil s startne rampe.

Dennis je, kot je bilo pričakovano, postavil hiter čas 12.04, 30 sekund pred ostalimi. Na cilju je govoril o tem, kako tehnična je bila proga in kako je dopuščala malo možnosti za vožnjo v ritmu.

Še več kolesarjev je šlo skozi cilj, ko smo čakali na začetek favoritov. Italijan Valerio Conti (UAE-Team Emirates) je postavil pošten čas, tako da je Cavanga izrinil z drugega mesta.

Več drugim je šlo dobro, vključno s Pellom Bilbaom (Astana) in Josejem Goncalvesom (Katusha-Alpecin), medtem ko so bili drugi, kot je Ryan Mullen (Trek-Segafredo), težave.

Od velikih favoritov GC je Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) dobro tekel s časom 12,35, medtem ko nas je Yates presenetil z zelo konkurenčnim časom 12,22.

Evropski prvak v kronometru Campenaerts je postavil enak čas kot Dennis, vendar je na žalost izgubil prvo mesto za nekaj milisekund.

Dennis je nato še bolj zadržal dih, ko sta Froome in branilec naslova Dumoulin zapeljala s štartne rampe.