Oglejte si: Italijanski mladinec Tiberi je zmagal na kronometru svetovnega prvenstva kljub mehanskemu startu

Kazalo:

Italijan si je prislužil nekaj oboževalcev s svojo mirno reakcijo na vsako zgodnjo mehansko

Italijan Antonio Tiberi je navdušil kolesarsko javnost po zmagi v posamičnem kronometru za mlajše moške, kljub temu, da je moral v prvih 100 m zamenjati kolo.

18-letnik je komaj dosegel dno štartne rampe, preden je opazil, da je že utrpel mehansko poškodbo.

S soignuerjem, ki je tekel zraven, se je Tiberi izkazal za kul stranko, ki se je mirno ustavil pri svojem moštvenem avtomobilu, nežno odložil svoje pokvarjeno kolo na stran, preden je skočil na njegovo zamenjavo in začel svojo dirko.

Čeprav bi to lahko bil konec njegove ponudbe za mavrični dres, se je na koncu izkazalo za nepomembno, saj je Italijanu kljub neuspehu uspelo zagotoviti zmago s časom 38 minut 28 sekund na 28 km dolgi progi Harrogate.

Tiberi je ugnal Nizozemca Enza Leijnseja za osem sekund in Nemca Marca Brennerja za 13 sekund ter osvojil naslov v predstavi, ki mu je prinesla veliko oboževalcev.

Chad Haga iz Team Sunweb je na Twitterju pohvalil Tiberijevo umirjenost in napisal: 'Komplimenti, Antonio Tiberi! Ostati miren po mehaniki na štartni liniji in se po menjavi kolesa zbiti v vodstvo na dirki je izjemno impresivno!'

Tiberijeva zmaga tudi ni bila edina, ki jo je dosegel proti obetom. Rusinja Aigul Gareeva je zmagala na kronometru za mladinke, čeprav je v zadnji fazi proge napačno zavila.

V zadnjih 300 m je mladi Rus pomotoma sledil odklonu za tekmovalna vozila, namesto da bi zavil na ciljno ravnino.

Gareeva se je hitro zavedla svoje napake, se obrnila, pospešila ciljno ravnino in prečkala črto ter za las osvojila naslov pred Nizozemko Shirin van Anrooij, ki je končala s štirimi sekundami zaostanka.

Tretja na dan je bila Britanka Elynor Backstedt, hči nekdanjega švedskega profesionalca in prejšnjega zmagovalca Paris-Roubaixa Magnusa Backstedta.