Svetovno prvenstvo 2019: mladi Američan si prizadeva za solo zmago na cestni dirki za mlajše moške

Kazalo:

Quinn Simmons je bil dolg in nikoli ni bilo videti, da bo predal svojo prednost na poti do zmage na cestni dirki za mladince. Fotografija: SWPix.com

Quinn Simmons (ZDA) je zmagal na cestni dirki mladincev na svetovnem prvenstvu. Mladi Američan je zmagal v neugodnih razmerah, v katerih je veliko kolesarjev udarilo po asf altu.

Z Italijanom Alessiom Martinellijem na drugem mestu in še enim Američanom, Magnusom Sheffieldom, na tretjem mestu sta kolesarja iz teh dveh držav popestrila dirko.

Potem ko ni osvojil medalje na prejšnjem kronometru, kjer so ga mnogi oboževali, bo zmaga za 18-letnega Simmonsa olajšanje. Zgodilo se je po norem dnevu, ko so nevtralna služba in zdravnikovi avtomobili živahno opravljali posel.

Kolesari, stari med 17 in 19 let, so prevozili 148 km od Richmonda do Harrogatea in se soočili z občasnim dežjem in mokrimi cestami. Z 2171 metri vzpona se je večina tega zgodila, preden so kolesarji zapeljali na prvo od treh dirkališč okoli Harrogatea.

Vendar z britanskim kolesarjem Maxom Walkerjem, ki je visel v ospredju kot edini ostanek zgodnjega premora, in polno močjo ameriških in nizozemskih ekip, ki lovijo za njim, so številne nesreče številne kolesarje izločile iz boja veliko preden so prispeli tja.

Ko je bil Walker končno ujet približno 60 km od cilja, je dirka dosegla svojo zadnjo fazo. Takoj ko je bil ulov opravljen, sta Američana - Simmons in Sheffield - odstrelila, družbo pa so jim delali še Britanec Lewis Askey, Španec Carlos Cano Rodriguez in Pavel Bittner iz Češke.

Zdaj, ko je za njimi ostalo le okoli 30 kolesarjev, je trajalo nekaj časa, preden sta se Italija in Nemčija združili, da bi se lotili lovljenja. Preostali britanski kolesarji, ki so bili pomešani med njimi, so opravljali odlično delo nadzora nad skupino in subtilno motili zasledovanje.

Kljub njihovim naporom so se naslednji kolesarji na koncu znašli v neposredni bližini preloma. Takrat se je Simmons odločil, da bo drugič odšel.

Ko je začel deževati, se je zdelo, da izčrpani zasledovalci niso želeli nadaljevati za njim, Simmons pa je pustil prosto pot, da si hitro ustvari 30-sekundno prednost.

V zadnjih 20 km in s Simmonsovo prednostjo so se Britanci izkazali med redkimi državami, ki še lovijo zmago. Vendar je bil italijanski Martinelli tisti, ki je na koncu pobegnil.

Do zadnjega kroga se je Simmonsovih 50 sekund prednosti zdelo dovolj dobrih za zmago.

Zatem je bil tudi Martinelli vse bolj varen na drugem mestu, saj sta rojak Gianmarco Garofoli in nizozemski kolesar skočila naprej v prizadevanju, da bi se pomerila med njima za bron.

Ko sta se pokazala tako sonce kot ciljna črta, je Simmons imel dovolj časa, da je osvojil svojo zmago. Za njim je bil Martinelli podobno nenadležen. Tako je ostal le še boj za bron, Sheffield pa je Američanom dodal zasluženo drugo medaljo iz sprinta štirih navzgor.

Od britanskih kolesarjev, ki so dobro delali ves dan, je bil najbolje uvrščen Leo Hayter, ki je zasedel 15. mesto.