Tom Pidcock dominira na državnem prvenstvu pred svetovnim prvenstvom v ciklokrosu

Kazalo:

Pidcock v krogu z vsemi kolesarji razen 14 kaže dobro formo pred svetovnim prvenstvom čez tri tedne

Tom Pidcock je prikolesaril do druge zaporedne zmage na britanskem državnem prvenstvu v ciklokrosu in s tem postavil oznako za prihajajoče svetovno prvenstvo.

21-letnik je kljub padcu v prvem krogu dosegel udobno zmago na progi v Shrewsburyju in na koncu premagal najbližjega tekmeca Bena Tuletta z razliko 2 minut in 4 sekund. Pidcockov moštveni kolega pri Trinty Racing Cameron Mason je na stopničkah zaostal še 11 sekund.

Z drugim mestom v skupnem seštevku je bil Tulettov nastop dovolj dober, da je aktualnemu mladinskemu svetovnemu prvaku zagotovil naslov do 23 let. Kljub temu, da je bil polnoleten, Pidcock ni bil več čitljiv za naziv, saj je že napredoval na elitno raven.

Pidcock, ki je zgrešil trčenje blizu štartne črte, si je otežil življenje, potem ko je v prvem krogu trčil v drog. Ko si je uspel opomoči, si je nato priboril osemsekundno prednost pred Tulettom in Thomasom Meinom.

Mein je sčasoma izginil in ga je prehitel Mason, Pidcock pa je napredoval in obkrožil vse razen 14 od 69 finišerjev.

S svojo dominantno predstavo bo Pidcock zdaj dosegel to formo pred svetovnim prvenstvom v Dubendorfu v Švici čez tri tedne.

Prvič v karieri bo nastopil na dogodku Elite in se pomeril z aktualnim prvakom Mathieujem van der Poelom.

Medtem ko je Van der Poel daleč očiten favorit za mavrični dres, je Pidcock tiho prepričan, da se bo uvrstil med prvih pet in potencialno povzročil težave na stopničkah.

'Moja forma je dobra, nisem preveč prepričan, kako dobra je, toda danes mi je šlo zelo dobro in na tem lahko zagotovo nadgradim,' je dejal Pidcock.

'Poslovni konec sezone je zdaj. Želim iti tja [Dubendorf] in osvojiti stopničke, a vsak bo na vrhuncu svoje igre. Zadovoljen bi bil z prvih pet, vendar se lahko zgodi vse.'

V ženski konkurenci so znova blestele kolesarke U23. Harriet Harnden je osvojila naslov Elite in U23 ter premagala Bethany Crompton in Anno Kay za nagrado.

Naslov pri mladincih je prevzel Rory McGuire, pri mladinkah pa Millie Couzens.