Roglic premagal Pogacarja na prvi dirki za 100 dni

Kazalo:

Primož Roglič potisnil Tadeja Pogačarja na drugo mesto slovenskega državnega prvenstva in zmagal na prvi dirki po 100 dneh

Na prvi pravi cestni dirki po 7. etapi Pariz-Nica 14. marca 2020 je bil Primož Roglič (Jumbo-Visma) okronan za slovenskega državnega prvaka v cestni dirki, potem ko je premagal Tadeja Pogačarja (UAE-Team Emirates) – ki je prej na dirki padel – na cilju vrha Ambrož pod Krvavcem za 10 sekund.

Matej Mohorič (Bahrain-Mclaren) je na tretjem mestu zaostal za nadaljnjih 19 sekund.

Ženska dirka je imela podoben zaostanek med prvim in drugim mestom. Urša Pintar (Alé BTC Ljubljana) je zmagala s 14 sekundami prednosti pred Špelo Kern (Lviv Cycling Team). Do zaključka zmagovalnega odra pa je manjkalo še devet minut, saj je Pintarjeva soigralka Urška Žigart za zmagovalko zaostala za 9:15.

Slovenija ne bi smela biti sama pri izvedbi državnega prvenstva ta konec tedna, a pandemija koronavirusa pomeni, da je veliko držav preložilo ali odpovedalo svoje dirke. Medtem ko nekateri upajo, da bodo to sezono podelili drese, so se mnogi sprijaznili z vrzeljo na seznamu zmagovalcev.

Roglic je bil zadovoljen tako s svojo zmago kot s priložnostjo, da ponovno dirka. "Res je čudovito, da nam situacija omogoča, da končno spet dirkamo in počnemo to, kar znamo najbolje, dirkamo z našimi kolesi," je dejal v sporočilu za javnost svoje ekipe Jumbo-Visma.

'Zato sem zelo vesel, da mi je uspelo osvojiti naslov državnega prvaka na svoji prvi dirki v sezoni,' je dodal Roglič in poudaril dejstvo, da je opustil dirke v zgodnji sezoni, ki so potekale pred prekinitvijo nacionalnih omejitev sezona.

'To je bila težka dirka z zelo težkim zadnjim vzponom. Glede na rezultate spomladi je bil Tadej favorit in zagotovo ga ni bilo lahko premagati. V zadnjih nekaj dneh sem dobro preučil vzpon, tako da sem vedel, kje moram napasti.

'Dejstvo, da sem tukaj zmagal na svoji prvi dirki v sezoni, je zelo dober občutek. Vsekakor še nisem v vrhunski formi, a se že veselim prihajajočih dirk. Rad bi se zahvalil tudi ekipi, ki se trudi, da me podpira v Sloveniji. To mi veliko pomeni.'

WorldTour naj bi se trenutno vrnil s Strade Bianche v soboto, 1. avgusta, s čimer se bo začelo vrtinčasto nekajmesečno dirkanje, ko UCI poskuša vključiti vse tri Grand Tours, pet Monumentov in veliko dirk poleg tega.

Slovenske barve bodo verjetno vidne na Dirki po Franciji, saj je Roglič del trojke s soigralcema Tomom Dumoulinom in Stevenom Kruijswijkom. Nizozemska dvojica sta v zadnjih letih oba na stopničkah. Navijači nizozemskega moštva bodo upali, da bo pristop z več voditelji deloval bolje kot pri Movistarju v preteklih sezonah.