Education First Lachlan Morton je končal na četrtem mestu na dirki Three Peaks Cyclocross

Kazalo:

WorldTour profesionalec se v štirih minutah spusti na Treh vrhovih in 12-kratni zmagovalec Rob Jebb

Profesionalec WorldTour Lachlan Morton je konec tedna končal na četrtem mestu na dirki Three Peaks Cyclocross v Yorkshiru. 27-letnik je pripeljal čez ciljno črto na mostu Helwith, severno od mesta Settle, na četrtem mestu, štiri minute za zmagovalcem in legendo ciklokrosa Three Peaks Robom Jebbom.

Jebb je dosegel 12. zmago na Treh vrhovih v karieri in svoj prvi naslov po letu 2014, rezultat pa mu je zagotovil tudi zmago v kategoriji moških veteranov nad 40 let. Premagal je legendo Treh vrhov Nicka Craiga s 30-sekundno prednostjo in preprečil kolesarju Scotta iz Velike Britanije četrti naslov.

Drugi dan za Craiga je prav tako končal na prvem mestu v kategoriji moških veteranov nad 50 let.

Rezultati obeh, Jebba in Craiga, so dokazali, da sta bila lokalno znanje in robustna izkušnja bolj uporabna kot vati WorldTour po zahtevnem terenu Treh vrhov.

Letna ciklokros dirka Trije vrhovi se spopade s tremi hribi v Yorkshire Dales na 61 km dirkanja.

Tekma se povzpne na vrh Whernsidea pred vrhom Ingleborougha in nato Pen-Y-Ghenta pred zadnjo vožnjo do doma pri mostu Helwith.

Na poti je proga razdeljena na 28 km ceste, 33 km neasf altirane površine in zadnjih 8 km 'nevozljivega' terena - odvisno od sposobnosti upravljanja kolesa - ki tekmovalce prisili, da tečejo s svojimi kolesi.

Kolesar Education First je dirkal na terenskem dogodku v Združenem kraljestvu kot del 'Alternative Calendar' svoje ekipe, pobude za profesionalne cestne kolesarje, da tekmujejo v nizu dirk zunaj njihovega običajnega koledarja.

Doslej je Morton tekmoval v dirkah Dirty Kanza, GBDuro in Colorado Trail.