Lance Armstrong in nekdanji sotekmovalci so končali na tretjem mestu v povratku na dirke

Kazalo:

Lance Armstrong in trije nekdanji sotekmovalci US Postal so končali na tretjem mestu 24-urne MTB dirke Old Pueblo

Lance Armstrong se je združil z nekdanjimi soigralci US Postal Georgeom Hincapiejem, Christianom Vande Veldejem in Dylanom Caseyjem, da bi se čez vikend udeležil 24-urne gorsko kolesarske dirke Old Pueblo v Tucsonu v Arizoni. Ekipa, ki je tekmovala pod imenom WEDU, je končala na tretjem mestu.

Armstrong, Hincapie, Vande Velde in Casey so bili soigralci v ekipi US Postal Service med letoma 1999 in 2002. Armstrong ima dosmrtno prepoved nastopanja na dogodkih, ki jih odobri US Cycling, vendar Old Pueblo ne sodi v to kategorijo, tako da smel je voziti – podobno kot na drugih dogodkih, ki jih je vozil v novejši zgodovini, na primer teksaški dirki po makadamu Chainring Massacre, na kateri je končal drugi.

Hincapie in Vande Velde sta dobila šestmesečno prepoved po pričanju v preiskavi USADA leta 2012 in vsi štirje kolesarji so zdaj že dolgo upokojeni.

Armstrongova ekipa je dirkala v kategoriji štiričlanske ekipe, v skupni kategoriji 1800 kolesarjev. Med dirko, ki je potekala na 16,1 milj dolgi progi, s pridobljenimi 1231 čevlji na krog, sta izgubila proti drugouvrščenemu Stan's No Lube le za tri sekunde. Zmagovalna ekipa Nine Inch Males je bila precej naprej in je pretekla 24 krogov.