Giro d'Italia 2017: Gaviria zmagala na drugi etapi

Kazalo:

Fernando Gaviria iz ekipe Quick-Step Floors je osvojil svojo drugo zmago na Giru d'Italia 2017 z zmago v peti etapi v sprintu

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) je zmagal na svoji drugi etapi dirke Giro d'Italia 2017 v briljantnem šprintu po ulicah Messine, potem ko je njegovo moštvo vodilo v poznem času.

Jakub Mareczko (Wilier-Triestina) je osvojil drugo mesto, Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) pa tretje.

157 km dolga etapa se je začela v Pedari in trajalo je komaj nekaj sto metrov, da se je oblikovala pobeg, sestavljen iz samo dveh kolesarjev.

Maciej Paterski (CCC) in Evgeny Shalunov (Gazprom) sta bila dva ubežnika in z množičnim šprintom je skoraj zagotovljeno, da jima je večina ekip z veseljem pustila, da se zapeljeta po cesti in izvlečeta vodstvo - čeprav takšno, ki nikoli dosegel 4 minute.

Malo manj kot 20 km pred koncem in ko je dirka vstopila v ciljno mesto Messina, je oba pogoltnila skupina, ki jo je vodila ekipa Lotto-Soudal Andrea Greipela, skupaj z Orica- Caleba Ewana. Scott in tisto lokalnega fanta Vincenza Nibalija, Bahrain-Merida.

Trasa je potekala skozi ciljno črto s 7 km pred koncem, preden se je podala na zadnji ciljni krog, vendar se Luka Pibernik iz Bahrain-Meride tega ni zavedal in je po napadu znotraj, za kar je mislil, zadnjega kilometra, sedel z dvignjenimi rokami.

Grupa, ki je dirkala za seboj in je imela še 7 km do cilja, je kmalu prehitela nesrečnega kolesarja in vodilni vlaki so kmalu prišli na svoje mesto.

Lotto in Orica sta ključno prispevala k tempu v finalu, s skupino, ki je bila postavljena v znak njegove hitrosti, vendar je bil Quickstep Floors tisti, ki je prehitel vse in prišel z zamudo, da bi pripeljal Gavirio, ki ga je vodil Max Richeze, v ospredje, ko je to potreboval.

Irec Sam Bennett je začel sprint in nekaj trenutkov je kazalo, da bo morda zdržal, toda Gaviria ga je v zadnjih nekaj metrih uspel obiti, pri čemer je zelo hiter Mareczko prav tako premagal Bennetta za drugo mesto.