Tom Pidcock osvoji prvi elitni državni naslov v ciklokrosu na izrazit način

Kazalo:

Pidcock prevladuje pri moških, ko Brammeier prevzame ženski dres

Tom Pidcock je konec tedna prevladoval na britanskem državnem prvenstvu v ciklokrosu in si tako zagotovil ne le naslov do 23 let, temveč tudi prvi dres Elite. V ženski konkurenci se je Nikki Brammier (Mudiiita) to nedeljo izkazala za najmočnejšo za svoj četrti naslov državne seniorke v Kent Cycloparku.

Pidcock, ki je dirkal za svoj istoimenski TP Racing, je v moški dirki dokazal, da je razred boljši, in je prevzel vodstvo od drugega kroga, preden je na koncu zmagal solo, celo minuto pred drugouvrščenim Benom Turnerjem (Corendon Circus).

Tretji je pripadel Thomasu Meinu (Tarteletto-Isorex), saj je Ian Field prvič po letu 2011 ostal brez zmagovalnega odra.

Takšen je bil tempo Pidcocka skozi celotno uro dirkanja, le 12 kolesarjev je uspelo priti do cilja. Daleč pred svojimi konkurenti je Pidcock prečkal mejo v položaju supermana, preden je British Cyclingu povedal, da je zdaj popolnoma osredotočen na osvojitev naslova svetovnega prvaka do 23 let.

'Državno prvenstvo je vedno eden od ciljev moje sezone in lepo je vedeti, da imam elitni dres, ki ga bom nosil na vsaki dirki, ki jo bom nastopil v naslednji sezoni,' je dejal Pidcock.

'Svetovno prvenstvo (2.-3. februar) in dva svetovna prvenstva v naslednjih dveh vikendih sta zdaj glavna cilja.'

Ženski dogodek v začetku dneva je bila dirka dveh konj med končno zmagovalko Brammeier in mlajšo od 23 let Anno Kay, dokler slednja ni utrpela mehanske poškodbe v predzadnjem krogu, kar je Brammeierjevi omogočilo čisto zmago. Kay je uspelo obdržati drugo mesto in si zagotoviti naslov do 23 let pred branilko elitnega naslova Helen Wyman.

'Tako sem srečna – res sem si želela tega. Lansko leto sem izgubil proti Helen po res dobri dirki, danes pa je bila res težka bitka z Anno, « je za British Cycling povedal Brammeier.

'Napadal sem, ko je dobila mehaniko, tako da je bilo zanjo neumno, toda danes je bila tako močna – lepo je videti, kakšna je prihodnost.'

Prej dneva je svetovni prvak Ben Tulett dosegel impresivno zmago v mladinski konkurenci nad mladinskim zmagovalcem Paris-Roubaixa Lewisom Askeyjem, medtem ko je Harriet Harnden ubranila svoj naslov mladinske ženske.

V soboto je znano ime osvojilo naslov žensk do 16 let, saj je zmagala Zoe Backstedt, hči zmagovalca Paris-Roubaixa Magnusa.